Úspešní siloví trojbojári AMONREI PÚCHOV na jarných súťažiach 2023

139

(2. časť)

Ďalšou jarnou majstrovskou súťažou boli majstrovstvá Slovenska v klasickom silovom trojboji Veľké Kostoľany 1.4.2023. Zúčastnili sa jej dorastenka Daniela Galková a za ženy Mária Habláková.

Výborne si na nich počínala dorastenka Daniela Galková. V kategórii dorastenky do 57kg si celkovým výkonom v trojboji 280kg vybojovala titul majsterky Slovenska a vytvorila 3 národné rekordy. V jednotlivých disciplínach dosiahla nasledovné výkony. Drep s činkou na ramenách 97,5kg, benčpres (tlak na lavičke s veľkou činkou) 57,5kg čo je nový národný rekord, mŕtvy ťah 125kg, takisto národný rekord. V trojboji už spomínaných 280kg čo bol jej tretí národný rekord na jednej súťaži. V open kategórii, ktorá je hodnotená spoločne so ženami vybojovala krásne 2.miesto. Týmito výkonmi si otvorila dvere do reprezentácie. Škoda len, že sa vzdala účasti na ME.  

Ďalšia súťažiaca za klub Mária Habláková v kategórii ženy do 63kg vybojovala v trojboji výkonom 300kg striebornú medailu Jej výkony boli: drep 105kg, benčpres 55kg, mŕtvy ťah 140kg. Má môj veľký obdiv a úctu. Vo veku 24 rokov je dvojnásobnou mamou, študuje 2. stupeň vysokej školy a finančne si privyrába ako trénerka vo fitnes centre.

V Bardejove 20.5.2023 sa uskutočnili MSR v klasickom silovom trojboji dorastencov a juniorov. Klub reprezentoval Milan Eliáš Pšenka a takisto si počínal výborne. Celkovým výkonom v trojboji 527kg si vybojoval titul majstra Slovenska. Jednotlivé výkony mal nasledovné: drep 202,5kg, benčpres 110kg, mŕtvy ťah 215kg. Eliáš bol aj v širšej nominácií na ME v Budapešti v trojboji, ale do finálnej nominácie sa nedostal.

Vedenie AMONREI PÚCHOV obom pretekárkam Galková, Habláková ako aj dorastencovi Pšenkovi ďakuje za dosiahnuté výkony a výsledky, úspešnú reprezentáciu klubu na uvedených súťažiach. Dorastenke Galkovej aj gratulácia za vytvorenie troch národných rekordov.

Marián Prekop