V dohrávke triumf na Komárnom, rezerva Žiliny posilnená o extraligistov nad sily Púchovčanov

88
V 12. kole druhej ligy mužov sa takto Púchovčania pod Dubňom tešili iba raz. Rezerva extraligovej Žiliny posilnená o niekoľkých hráčov prvého mužstva zvíťazila nad Púchovom 5:1.

MŠK Púchov – Komárno 1:0 (1:0)

Gól: 20. Riška

ŽK: Riška – Krela, Daniel, Janso, rozhodovali Choreň, Štofík, Lauer, hralo sa bez divákov

Zverenci bývalého reprezentačného kapitána Miroslava Karhana nastúpili na dohrávku piateho kola druhej ligy s výrazne defenzívnou taktikou, v úvodnej štvrťhodine sa doslova zabetónovali pred vlastným pokutovým územím. Púchovčania sa napriek niekoľkým pekným kombinačným akciám nedokázali strelecky presadiť. Po štvrť hodine pohrozil z priameho kopu Ozimý, no domáci sa tešili až v 20. minúte. Mráz ľavačkou z priameho kopu naservíroval majstrovsky loptu na nabiehajúceho kapitána Rišku, ktorý hlavou prekonal hosťujúceho gólmana – 1:0. Hostia sa ani po góle nevytiahli z obrannej ulity, domáci tlak bol však jalový. V 35. minúte poslal po rohovom kope hosťujúci obranca v pokutovom území hokejovým bodyčekom na zem Ozimého, rozhodcova píšťalka však zostala nemá. Druhý polčas začali hostia aktívnejšie a v 53. minúte mohol vyrovnať striedajúci Matič. Jeho hlavičku však Pilný bravúrne vytlačil nad bránku. Rovnako úspešný bol domáci gólman aj po pohotovej strele Daniela o päť minút neskôr. Mela sa strhla na trávniku desať minút pred koncom, keď Janso poslal „čelovkou“ k zemi striedajúceho Púchovčana Kapusniaka. Rozhodca jeho zákrok „odmenil“ iba žltou kartou. Komárňancom sa potom už nepodarilo kombinačnou hrou dostať sa k domácej bránke, dlhé nakopávané lopty púchovská obrana spoľahlivo odvracala. V stretnutí tabuľkových susedov sa tak napokon z víťazstva tešili Púchovčania, ktorí svojho súpera preskočili v tabuľke.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Pavlovič, Ozimý, Lacko, Varga, Michlík (64. Kapusniak), Štefanec (90. Petro), Mráz (73. Martinček), Loduha, Rypák (73. D. Pilný), tréner Lukáš Kaplan

Zostava KFC Komárno: Leckéši – Popovič, Saláta, Šimko, Janso, Domonkos, Pastorek (46. Kiss), Krela (46. Mitič), Doktorík (41. Daniel), Tóth (Sibide), Pinte, tréner Miroslav Karhan

12. kolo:

Žilina B – MŠK Púchov 5:1 (3:1)

Góly: 12. a 65. Jibril, 5. Kaprálik, 44. Gamboš, 81. Kostúr – 23. Mráz

Rozhodca: Marsal – Sluk, Bobko

ŽK: 28. Kaprálik, 39. Suľa – 53. Pavlovič, 61. Michlík, 84. Lacko

Zostava MŠK Žilina: Teplan – Suľa (80. Majdan), Kopas, Minárik, Javorček – Gamboš, Diaz (75. Nemčík), Slebodník – Kaprálik (75. Goljan), Jibril (66. Kostúr), Iľko

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Ozimý, Pavlovič, Varga, Lacko, Loduha (87. Kopiš), Kapustniak (60. Petro), Michlík, Martinček (69. Štefanec), Mráz (87. D. Pilný), Rypák (69. Prekop)

Domáci posilnení o viacerých hráčov A-tímu začali výborne, na ľavej strane po spolupráci dvojice Iľko – Javorček poslal druhý z nich pred Pilného prízemný center, ktorý sa cez viacerých dostal na päťke ku Adriánovi Kaprálikovi a ten nás poslal do vedenia – 1:0. Púchov odpovedal presnou strelou Kapustniaka, ktorého pokus našťastie opečiatkoval iba tyč brány Mareka Teplana. V 12. minúte našiel Kaprálik presným centrom pred bránou Taofiqa Jibrila, ktorý dokonalým výskokom upratal loptu hlavičkou do protipohybu Pilného – 2:0. V 23. minúte Mráz dostal v úniku ideálnu loptu na ľavú stranu a krížnej strely sa síce Teplan dotkol, ale loptu nedokázal vytlačiť mimo siete. Púchov ožil a Teplan nás zachránil dobrým zákrokom – Martinčeka vychytal svojimi rukavicami. Agilný Jibril mohol pridať svoj druhý gól v zápase, opäť výborne hlavičkoval, no s Púchovom hralo brvno. V 35. minúte sa činil Pilný, keď vychytal Diaza a aj Javorčeka z dorážky. Hostia hrýzli, v 40. minúte sa lopta dostala na zadnej tyči k Michlíkovi, ktorý však prestrelil. Udreli tak domáci, Slebodník ukážkovo vysunul Gamboša, ktorý sa sám pred Pilným nepomýlil – 3:1.

Druhé dejstvo odštartoval gól Jibrila, ale pre postavenie mimo hry neplatil. Afričan v 52. minúte už v ofsajde nebol, ale Pilného po zemi neprekonal. Aktívny Jibril sa dočkal až v 65. minúte, opäť sa zavesil do vzduchu po centri Gamboša a z tesnej blízky prekonal Pilného – 4:1. Definitívu mohol pridať Kopas, ale z priameho kopu mieril vedľa. Tú priniesla až krásna, kolmá akcia MŠK, striedajúci Adam Goljan vysunul na ľavej strane Javorčeka, ktorý to „načechral“ Kostúrovi a ten svojím prvým gólom v žltozelenom drese pečatil našu výhru – 5:1.

Ostatné výsledky 12. kola: Slovan Bratislava B – Komárno 2:0, Trebišov – Petržalka 2:4, Dubnica nad Váhom – Šamorín 0:1, Banská Bystrica – Šamorín 1:0, Poprad – Liptovský Mikuláš 1:5, Skalica – Košice 5:1, Podbrezová mala voľno

1. B. Bystrica 11 9 1 1 37:16 28
  2. L. Mikuláš 12 9 1 2 29:12 28
  3. Skalica 11 8 1 2 29:14 25
  4. Košice 11 6 2 3 18:11 20
  5. Podbrezová 10 6 1 3 22:10 19
  6. Šamorín 11 5 1 5 13:15 16
  7. MŠK Púchov 11 5 1 5 14:17 16
  8. Trebišov 11 4 3 4 15:20 15