V Nimnici sa opäť oceňovali múzy

606

V piatok 27. októbra 2017 boli v Kúpeľoch Nimnica ocenené osobnosti, ktoré dlhodobo dosahujú úspechy v oblasti kultúry.

V rámci podujatia Múzy nás spájajú si ďakovné listy prevzalo 12 jednotlivcov a 6 kolektívov a inštitúcií, ktoré významným spôsobom prispeli ku kultúrnemu rozvoju Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Podujatie Múzy nás spájajú už od roku 2008 oceňuje ľudí, ktorí sa svojimi tvorivými činmi zaslúžili o rozvoj a propagáciu okresov Považská Bystrica, Púchov a Ilava. Každoročné oceňovanie je dôkazom, že v Trenčianskom kraji si talent a nadanie týchto vzácnych ľudí, ktorí si popri svojich každodenných povinnostiach nájdu čas na záľuby, naozaj vážia. „Múzy nás spájajú“ zároveň ponúka perfektnú príležitosť, aby sa verejnosť zoznámila s osobnosťami, ktoré žijú a pôsobia v Trenčianskom kraji.

Ďakovné listy Trenčianskeho samosprávneho kraja si v priestoroch spoločenskej sály Balneoterapie v Kúpeľoch Nimnica z rúk predsedu TSK J. Bašku prevzali jednotlivci i kolektívy – divadelný súbor Bebčina pri Základnej umeleckej škole Štefana Baláža Nová Dubnica, Jana Majerovičová, Emil Benko, Dychová hudba Sedmerovanka, Dychová hudba Hoľazňanka, Marián Mičúch, Miroslav Hamar, Jana Švichká, Mária Gáboríková, Janka Bořutová, obec Nimnica, Zuzana Guričanová, Eva Poličková, Alžbeta Dvorščíková, Folklórny súbor Seniorpovažan, Folklórna skupina Podžiaran, Mária Martikáňová a Ľudmila Bašová. Poslední traja menovaní si okrem ďakovného listu TSK domov odniesli aj Poctu generálneho riaditeľa Národného osvetového centra.

Bohatý kultúrny program vyskladali okrem sláčikového kvarteta Základnej umeleckej školy, speváka Michala Hrenáka a Trombitášov z Nimnice aj ocenené kolektívy. Z nich sa na pódiu predstavil divadelný súbor Bebčina pri ZUŠ v Novej Dubnici, Folklórna skupina Podžiaran a Folklórny súbor Seniorpovažan.

Zdroj: tsk.sk