V oblastnom derby Púchovčania naprázdno

76

MŠK Púchov – Dubnica 1:2 (1:1)

Góly: 45. Holáň – 2. Kupusovič, 87. Pagáč
ŽK: Jovičič, Kramár, Rizie, Tučný (všetci Dubnica nad Váhom), rozhodcovia: Andrej Chromý – Dušan Štofik, Peter Čajka, 250 divákov

V šesťbodovom oblastnom derby druhej ligy mohol Púchov v prípade víťazstva preskočiť svojho suseda v tabuľke. Nestalo sa. Dubničania mali raketový úvod a už v druhej minúte sa ujali vedenia gólom Kupusoviča – 0:1. Púchovčania zvýšili obrátky, vypracovali si niekoľko sľubných gólových príležitosti, no buď zlyhali v koncovke, alebo exceloval hosťujúci brankár. Až v záverečnej minúte prvého polčasu využili domáci zaváhanie dubnickej obrany a Holiš vsietil vyrovnávajúci gól – 1:1. V druhom polčase mali loptu na kopačkách častejšie hostia, no ich umenie sa končilo pred domácim pokutovým územím. Naopak, Púchovčania podnikali rýchle protiútoky, ktoré však nedokázali doviesť do gólovej koncovky. Nepremenené príležitosti domácich Dubničania potrestali štyri minúty pred koncom. Po rohovom kope osvietilo brankára Púchova Pilného slnko, loptu minul a na zadnej tyči sa traja obrancovia Púchova len prizerali, ako Pagáč hlavou poslal loptu do siete – 1:2. Púchovu už na vyrovnanie zostávalo málo času, a tak v dôležitom zápase opäť nebodovali. Šancu na reparát budú mať Púchovčania už v sobotu, kedy na domácom trávniku privítajú rezervu Žiliny.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Ozimý, Kopičár, Afolabi, Martinček, Kapusniak, Holáň (67. Ullman), Loduha (26. Pavlovič), Krčula, Mráz, Holiš (D. Pilný)

Do konca derby chýbali necelé štyri minúty, keď brankár Pilný neodhadol let lopty a Dubničan Pagáč hlavou pohodlne skóroval. Púchov stratil tri body… (Foto: Milan Podmaník)

Ostatné výsledky 15. kola: Skalica – Humenné 0:1, Bardejov – Košice 0:3, Námestovo – Petržalka 1:3, Komárno – Trebišov 4:1, Podbrezová – Slovan Bratislava B 5:0, Šamorín – Žilina B 3:0

16. Námestovo 15 0 1 14 7:52 1

Program 16. kola: MŠK Púchov – MŠK Žilina B (6. 11. o 13.00), Podbrezová – Humenné, Banská Bystrica – Námestovo, Košice – Slovan B, Dubnica – Komárno, Skalica – Rohožník, Šamorín – Bardejov, Petržalka – Trebišov