V okrese stúpol počet dopravných nehôd, ktoré zavinili opití vodiči

75

V prvom štvrťroku tohto roka sa na cestách Púchovského okresu stalo 20 dopravných nehôd, čo je o štyri menej ako v rovnakom období minulého roku. Podobne, ako v minuloročnom prvom štvrťroku neprišiel na cestách okresu Púchov pri dopravných nehodách nikto o život. Ťažké zranenia utrpeli štyri osoby, osem ľudí sa zranilo ľahko. Alarmujúci je fakt, že až sedem vinníkov dopravných nehôd v Púchovskom okrese šoférovalo pod vplyvom alkoholu. V porovnaní s prvým štvrťrokom minulého roku sa ich počet zvýšil o troch. V počte vinníkov dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu patrí okresu Púchov nelichotivé tretie miesto v rámci celého Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Od 1. januára do 30. apríla 2020 došlo na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja k 324 dopravným nehodám (medziročný pokles o 94), z toho s následkom na zdraví bolo 112 dopravných nehôd (medziročný pokles o 39). Pri dopravných nehodách zomrelo na krajských cestách sedem, čo je o dvoch menej, ako v rovnakom období roku 2019. Ťažké zranenia utrpelo 17 osôb (medzi ročný pokles o 11), ľahko sa zranilo 117 osôb (medziročný pokles o 38). Pri dopravných nehodách v Trenčianskom kraji došlo k usmrteniu štyroch vodičov osobných motorových vozidiel, jedného vodiča motocykla a dvoch cyklistov.

V prvom štvrťroku tohto roka bol v Trenčianskom kraji zaznamenaný v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019 priaznivý vývoj dopravnej nehodovosti, bol zaznamenaný pokles celkového počtu dopravných nehôd, počtu usmrtených osôb, počtu ťažko zranených osôb, počtu ľahko zranených osôb, počtu dopravných nehôd s následkom na živote alebo zdraví a počtu dopravných nehôd zavinených pod vplyvom alkoholu, ktorých bolo medziročne o deväť menej.

Počet dopravných nehôd v okresoch Trenčianskeho kraja v prvom štvrťroku 2020

Počet dopravných nehôd s vinníkom pod vplyvom alkoholu v okresoch Trenčianskeho kraja v prvom štvrťroku 2020

Zdroj: KR PZ Trenčín