V okresnom derby 6. ligy Dolné Kočkovce zdolali Streženice

364
V druhom polčase okresného derby šiestej ligy zovreli Streženičania (v bielom) domácich Dolnokočkovanov na vlastnej polovici. Prekonať prehustenú obranu sa im už nepodarilo a domáci si zaknihovali cenné víťazstvo. Foto: Milan Podmaník

Dolné Kočkovce – Streženice 3:0 (2:0)
Ani jeden z dvoch aktérov okresného derby nemal pred stretnutím bodov na rozdávanie, najmä domáci Dolnokočkovania sa po polovici súťaže pohybovali až príliš blízko k zostupovým priečkam. I preto začali domáci aktívne a odmenou im bol vedúci gól už po
piatich minútach hry. Jeho autorom bol Michal Mišík – 1:0. Aj po vedúcom góle pokračovali Dolnokočkovania v aktívnom futbale, a keďže aj hostia odpovedali rovnakou mincou, videlo asi 150 divákov pohľadné stretnutie. Útoky sa striedali na oboch stranách, aktívnejší boli predsa len domáci futbalisti, ktorí sa tešili z druhého gólu v 30. minúte. Jeho autorom bol
Ján Glórik – 2:0. V druhom polčase sa domáci stiahli pred vlastné pokutové územie a dvadsať minút sa prakticky nedostali za vlastnú polovicu. Technicky dobre vybavení Streženičania sa dostávali do streleckých príležitostí, no prekonať kompaktný domáci
obranný val sa im nepodarilo. Najbližšie k tomu mal v 64.minúte Rypák, ktorý prenikol do pokutového územia a tiesnený poslal loptu povedľa výborne chytajúceho Kresáňa len niekoľko centimetrov vedľa pravej domácej tyčky. Domáci dvakrát ohrozili bránku Streženíc
po rýchlych protiútokoch, pri jednom z nich sa vyznamenal hosťujúci brankár Hrišo, ktorý vyrazil loptu na brvno. Tri body napokon poistila staronová posila Dolných Kočkoviec Miloš Pilát, ktorý štyri minúty pred koncom premenil pokutový kop – 3:0.

Najväčšiu šancu na strelenie kontaktného gólu mal v druhom polčase hosťujúci Rypák(
v bielom). Lopta z jeho kopačky len o niekoľko centimetrov minula bránku.

Udiča – Lysá 2:2 (0:1)
V ďalšom existenčnom zápase začali hostia aktívne, domáci po slabšom rozbehu postupne pridávali a hra sa vyrovnala. Lysania sa ujali vedenia sedem minút pred koncom prvého polčasu, kedy otvoril skóre Lukáš Panáček – 0:1. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním otočiť výsledok a po desiatich minútach využil šancu na vyrovnanie Tomáš
Drblík, ktorý premenil pokutový kop – 1:1. Ešte ani poriadne neutíchli oslavy gólu a Udičanov šokoval vedúcim gólom Lukáš Panáček už tri minúty po tom, ako Lysá inkasovala – 1:2. V snahe o vyrovnanie sa na trávniku začalo iskriť, po červených kartách za hrubé
fauly museli ísť v 89. minúte predčasne pod sprchy domáci Habáň a o minútu neskôr aj hosťujúci Hledík. Šťastena sa napokon priklonila na stranu Udiče, ktorá vďaka gólu Tomáša Drblíka v záverečnej minúte zachránili remízu – 2:2.

Kvašov – Košeca 1:0 (0:0)
V slušne hranom stretnutí Kvašova s jedným z ašpirantov na postup do piatej ligy sa hral svižný futbal, obe mužstvá predvádzali pekný kombinačný futbal, na ktorý sa dalo pozerať. O prekvapujúcom, no zaslúženom víťazstve Kvašova sa rozhodlo pol hodinu pred koncom, kedy jediný gól stretnutia vsietil Tomáš Kresánek – 1:0.

Tuchyňa – Dulov 2:0 (1:0)
V okresnom derby Ilavského okresu sa podľa očakávania hostia zamerali najmä na bránenie bezgólového výsledku. Odhodlanie im vydržalo iba do 17. minúty, kedy poslal domácich do vedenia Prchlík – 1:0. Skóre priemerného stretnutia uzavrel v druhom polčase necelú pol hodinu pred koncom stretnutia druhým gólom Adamovič – 2:0. Tuchyňa tak „pribila“ Dulov pevnejšie na dno tabuľky šiestej ligy.

Jasenica – Košecké Podhradie 5:1 (2:1)
Jasenica pokračuje vo výborných výkonoch z jesene a na vlastnej koži to pocítilo aj Košecké Podhradie. Svoj strelecký koncert odštartoval už v deviatej minúte Jaroslav Adamík – 1:0. Po polhodine hry síce vyrovnal Ľubomír Staňo, no päť minút pred prestávkou
poslal domácich do vedenia Marián Šterdas gólom z pokutového kopu – 2:1. V druhom polčase už excelovali Jaseničania a najmä ich kanonier Adamík. V 51. minúte zvyšoval na 3:1, v 68. minúte na 4:1 a osem minút pred koncom spečatil zaslúžené domáce víťazstvo opäť Adamík – 5:1.

Stretnutia Horná Poruba – Bolešov a Papradno – Podmanín nehrali pre nespôsobilé terény.

7. liga muži
15. kolo: Fan Club Púchov – Praznov 5:2 (3:0), Remiš 2, Kučera, Hriadel, Pavlis, Lazy pod Makytou – Dohňany 1:1 (0:1), Mácsai – D. Pavlis, Pruské – Dolná Breznica 4:1 (1:0), Kasman, Sverepec – Visolaje 0:0, Mikušovce – Dolná Mariková 6:1, Šebešťanová – Podvažie 0:0

1. Pruské 14 11 0 3 51:21 33
2. Mikušovce 14 10 1 3 47:18 31
3. D. Mariková 14 9 3 2 40:22 30
4. Šebešťanová 14 9 2 3 32:23 29
5. Visolaje 14 8 2 4 44:28 26
6. Lazy 14 7 1 6 33:32 22
7. Sverepec 14 5 4 5 24:23 19
8. FC Púchov 14 5 3 6 32:38 18