V okresnom derby Púchovčania proti sklárom opäť naplno

198

21. kolo: MŠK Púchov – L. Rovne 2:0 (0:0)

Góly: 48. Kopiš, 80. Michlík, rozhodovali Sárai, Bikus a Vörös, 250 divákov.

Okresné derby začali pod Lachovcom aktívnejšie domáci futbalisti, ktorí v úvodnej desaťminútovke nepustili súpera prakticky k ničomu. Naopak, Púchovčania napádali súpera už na jeho polovici a dostávali sa na dostrel súperovej bránky. Hosťujúceho gólmana preveril už v tretej minúte ďalekonosnou strelou Martinko, o tri minúty neskôr vyrobil nebezpečnú situáciu Michlíkov center a vzápätí jeho polocenter – polostrela tesne minula bránku.

Futbalisti Lednických Rovní sa stiahli pred vlastné pokutové územie a sporadické protiútoky mnoho problémov domácej obrane nerobili. V 15. minúte zachytila domáca záloha loptu v strede poľa, dlhý pas našiel na ľavom krídle Krčulu, ktorý sa efektnou kľučkou zbavil obrancu, no jeho center zachytil hosťujúci brankár Bačík. O päť minút neskôr sa na hranici pokutového územia pekne uvoľnil Šulek, jeho strelu však bravúrne vyrazil Bačík. Futbalisti MŠK až do prestávky márne dobýjali lednickorovniansky obranný val, napriek niekoľkým príležitostiam sa im skórovať nepodarilo.

Aj druhý polčas začali domáci aktívne, dve šance hneď z úvodu gólom neskončili. V 48. minúte však Krčula po krídle prešprintoval hosťujúceho obrancu, poslal loptu pred bránku, kde dôrazný Kopiš dotlačil loptu do siete – 1:0. Hostia potom na niekoľko minút zvýšili aktivitu, no postupne im začali dochádzať sily a mali čoraz väčší problém ustrážiť dobre kombinujúcich Púchovčanov. Skórovať mohol Krčula, ktorý si pekne nabehol do uličky, zoči – voči Bačíkovi však neuspel. Konečnú podobu výsledku tak dal desať minút pred koncom Michlík, keď loptu vybojoval v strede poľa Martinko, vysunul Šuleka, ktorý síce už mohol sám strieľať, ale videl voľného Michlíka, ktorý nezaváhal – 2:0. Púchovčania si tak pripísali povinné dva body a po niekoľkozápasovom domácom tripe sa v budúcom kole predstavia v nedeľu v zápase jari na trávniku vedúcej Beluše.

Zostava MŠK Púchov: Pilný – Riška, Ozimý, Michlík (90. Vápeník), Krčula, Kopiš, Šulek, Pilát, Martinko, Tlacháč, Martinček, tréner Eduard Pagáč

Zostava Lednických Rovní: Bačík – Chmelík, Pišta (64. Riečičiar), Lipták, Svorada (73. Bartoš), Púček, Červený, Ambrož (52. Golej), Híreš, Buček, Krištof, tréner Stanislav Detko

Ostatné výsledky 21. kola:

Šaľa – Považská Bystrica 1:0, Kalná nad Hronom – Beluša 0:1 (0:0), 70. Cisár, Trnava B – Malženice 2:0, Nové Mesto nad Váhom – Nitra B 0:2, Zlaté Moravce / Vráble B – Galanta 2:0, Gabčíkovo – Veľké Ludince 3:0, Nové Zámky mali voľno