V regionálnom derby uspeli Lednické Rovne + FOTO!

788

Púchovskí futbalisti odštartovali vo volebnú sobotu jarnú časť ročníka 2015/2016. Súperom v lokálnom derby boli Lednické Rovne, ktoré mierne favorizovaných domácich dokonale zaskočili a odviezli si z Púchova všetky tri body. Remízový výsledok mohol v poslednej minúte zariadiť Svorada, nariadený pokutový kop však nepremenil.

Na ťažkom teréne a vo veternom počasí začali oba tímy opatrne, v prvých „ostrých“ jarných zápasových minútach nechcel nikto urobiť chybu. Prvý raz sa osmelili Púchovčania, Pilát v 12. minúte krížne centroval Svoradovi, ktorý si zasekol obrancu a jeho strelu z hranice šestnástky Kováč s námahou vyrazil. V 17. minúte zahrávali Lednické Rovne štandardku z cca 35 metrov z pravej strany, Lipták vyslal šikovný center pred bránu, ktorý síce nikto nezasiahol, Letko ale už na loptu letiacu k ľavej žrdi nedosiahol – 0:1. Vyrovnať sa snažil v 21. minúte Gamboš, strele z hranice šestnástky ale schádzala razancia. Hostia sa mohli tesne po polhodine ujať dvojgólového vedenia, Prekop využil pokĺznutie Rišku a z uhla sa rútil sám na Letka, ktorý dobre vybehol a vyrazil na roh. Po centri z rohu sa odrazenej lopty ujal Tomana a pekným volejom poriadne natiahol Letka. Útoky hostí, ktorí boli v týchto chvíľach herne lepší, pokračovali a obrana Púchova mala neustále čo robiť. Lipták v 33. minúte strieľal z priameho kopu a ponad múr namieril na stranu brankára k ľavej žrdi, Letko končekmi prstov vyrážal na roh. Púchovčania odpovedali akciou Gajdošíka, ktorý už bol v šestnástke, strelecký pokus však zablokoval obranca.  Gól na kopačke mal v 44. minúte Bartoš, ktorý z priameho kopu krásne vystrelil ponad múr a hostí zachránilo od vyrovnania brvno.

Druhé dejstvo ponúklo očakávaný scenár – púchovské búšenie „do plných“ a vyčkávanie Lednických Rovní na brejky. V prvej štvrťhodine sa prakticky nič nedialo, „nemastný-neslaný“ výkon Púchova z prvého polčasu mal svoje pokračovanie. Až v 63. minúte zamestnal obranu Brezničan, ktorý si nebojácne vyskočil na loptu tesne pred päťkou a po zásahu Híreša ostal otrasený na zemi. V 66. minúte mal Púchov výhodu priameho kopu z exkluzívnej pozície na hranici veľkého vápna, Brezničan ale namieril len do múru. Riečičiar na druhej strane z podobnej pozície mieril lepšie, lopta tesne minula pravý horný roh. Vyloženú šancu si domáci vypracovali až v 76. minúte, keď si Gajdošík prebral dlhý pas od Brezničana a mal pred sebou už len Kováča, ktorého v súboji zoči-voči neprekonal. V 84. minúte mohlo byť rozhodnuté, brániaci Bartoš sa pošmykol a Pokorný sám pred Letkom vo vyloženej pozícii miesto očakávanej gólovej koncovky trestuhodne prestrelil. O dve minúty neskôr sa opäť presadil aktívny Gajdošík, keď brankár Kováč nevybehol na dlhú loptu, čo chcel púchovský útočník využiť a okamžite strieľal na bránu, Kováč včas zareagoval a reflexívne vyrazil. Najviac vášní vyvolal okamih z 89. minúty, kedy Brezničan prenikol do šestnástky, aby po súboji s brániacim Čiernikom padol na trávnik. Rozhodca ukázal na biely bod, čo vyvolalo búrku nevôle hosťujúcich hráčov i fanúšikov, ktorí vnímali situáciu ako spornú. Exekúcie penalty sa v poslednej minúte ujal Marek Svorada, ktorého strelu k pravej žrdi však Kováč vyrazil a stal sa hrdinom zápasu! Domáci tak nevyužili ani jedinečnú príležitosť na vyrovnanie, naopak, Lednické Rovne sa radovali z triumfu. Vzhľadom na priebeh a nevýrazný prvý polčas v podaní Púchova sa dá konštatovať, že víťazstvo hostí je zaslúžené. Púchov tak klesol z tretej priečky, na konte má naďalej 31 bodov.