V sobotu budú v Púchove dekorovaní majstri motocyklového športu 2022

189

V sobotu 17.decembra 2022 sa v divadle v Púchove uskutoční dekorovanie majstrov motocyklového športu SMF, tzv. Večer majstrov SMF 2022. V rámci tohto slávnostného večera budú dekorovaní víťazi jednotlivých majstrovských tried a kategórii všetkých šiestich disciplín SMF: Cestné preteky motocyklov, Motokros, Trial, Enduro a rely, Plochá dráha, Mototuristika a šprint.

Medzi dekorovanými nebude chýbať ani náš najúspešnejší plochodrážny jazdec Martin Vaculík, ktorý v sezóne 2022 opätovne získal titul medzinárodného majstra SR na plochej dráhe, či Tomáš Kohút, vicemajster Európy v motokrose tr. MX Open, ktorý je i tohtoročným medzinárodným majstrom SR v tr. MX2. Celkovo bude odovzdaných 45 ocenení pre majstrov motocyklového športu sezóny 2022.

Okrem toho SMF odmení i úspešných reprezentantov SR, ktorí svojimi výsledkami v sezóne 2022 výrazným spôsobom zviditeľnili SMF a Slovensko v zahraničí. Medzi týmito ocenenými reprezentantami bude i Štefan Svitko a Juraj Varga, ktorí tesne pred odletom na rely Dakar ešte absolvujú uvedený slávnostný večer.

Tohtoročný Večer majstrov SMF sa bude niesť v duchu spomienok na prvú “šesťdňovú súťaž” v Považskej Bystrici v roku 1977 (45-ročné výročie) a v duchu posledného víťazstva československého Trophy tímu na ISDE 1982 v Považskej Bystrici. A tak, okrem dobových motocyklov Tatran a Jawa, budú v Púchove prítomní i niektorí úspešní jazdci z týchto historických medzinárodných podujatí ako Emil Čunderlík, Jiří Stodúlka, Jiří Císař, Jiří Pošík, Jozef Počarovský, Ľubomír Mazák, Svatopluk Michalik a iní.

Prikladáme aj zoznam majstrov motocyklového športu SMF 2022, ktorí si v sobotu v Púchove preberú ocenenie za ich športové účinkovanie v sezóne 2022:

www.smf.sk