V úvodnom kole Slovenských hier mládeže a Slovenského pohára sa predstavilo 55 mladých pretekárov a pretekárok

245
Tomáš Korec

Cyklotrialový areál v Záriečí bol v sobotu dejiskom tohtoročného úvodného kola Slovenských hier mládeže a Slovenského pohára v Cyklotriale. V noci a nad ránom pred súťažou výdatne pršalo a také počasie organizátori očakávali na základe predpovede aj počas väčšej časti dňa, našťastie sa tak nestalo. Prítomných bolo 55 jazdcov zo SR, ČR, Poľska a Maďarska. Významnú prevahu mala v štartovnom poli mládež a deti.

V kategórii Promesa (do 8 rokov) o víťazstve a druhom mieste medzi našim Brunom Čibenkom
a Stelovu Tóthovou z Popradu, ktorí mali rovnaký maximálny počet 600 bodov, rozhodla „rozstrelová sekcia“, kde mala viac šťastia Stela a Bruno získal striebro. Prekvapením bola iba šesťročná Adela Kubová z CTK Záriečie, ktorá štartovala absolútne prvý raz na pretekoch a obsadila 3. miesto. Pretekárskym krstom prešli ďalšie záriečské „Promesy“, ktoré sa vzhľadom na málo jazdeckých skúsenosti v pretekárskom poli nestratili – Beťák Marek, Kubaš Marko, Pastorek Adam a Nováková Nina.

V kategórii Poussin (9 – 10 rokov) Korec Tomáš (na snímke vpravo dole) skončil na treťom, Ofúkaný Matúš (na snímke vpravo) na štvrtom mieste, keďže ich predstihli Čech Buriánek Josef a Maďar Horváth Leó. Do konečného poradia SHM však získavajú body Korec za prvé, Ofúkaný za druhé miesto, pretože zahraničným jazdcom sa body do konečného poradia SHM nezapočítavajú.

Matúš Ofúkaný

Náš vynikajúci jazdec, víťaz Svetových hier mládeže a majster sveta Jakub Mudrák, ktorý bral na Slovensku zlaté medaily v kadetoch aj medailové pozície v kategórii Elite, pre zdravotné problémy neštartoval a budeme radi, ak sa mu podarí odštartovať začiatkom novembra na MS UCI v Spojených arabských emirátoch v Abu Dabí.

Divácky obdiv vďaka výbornému výkonu si získala jazda pretekára kategórii Elite Kovácsa Pétra. Jazdec z Rudiny patriaci k svetovej elitnej špičke Samuel Hlavatý pre zranenie nenastúpil.

Budúcu sobotu si trialisti zmerajú svoje sily na M SR v Rudine. Seriál SHM a SP bude pokračovať vo Veľkom Záluží, Lučenci a Poprade. Prvý augustový víkend odštartujú Tomáš Korec a Matúš Ofúkaný na Svetových hrách mládeže vo Wadoviciach v Poľsku. Bude to ich prvý štart na podujatí svetového významu a tešili by sme sa, keby kráčali cestou oddielového jazdca, víťaza SHM, Jakuba Mudráka.