Veľká cena Púchova vo volejbale kadetiek

739

V sobotu 8.9. sa v telocvičniach ZŠ Mládežnícka uskutočnil 8. ročník turnaja „Veľká cena Púchova“ vo volejbale kadetiek, opäť aj s medzinárodnou účasťou.

Sedem družstiev zo Slovenska doplnilo družstvo VSC Fatra Zlín. Družstvá boli rozdelené do dvoch základných skupín, kde sa odohrali vzájomné stretnutia, prvé dve družstvá postúpili do semifinále, družstvá na 3. a 4. mieste pokračovali v skupine o 5.-8. miesto. V B-skupine všetky 3 stretnutia vyhralo družstvo MVK N.Mesto n./V., druhý Vivus Bratislava bol úspešný v 2 zápasoch, tretí Zlín získal 1 výhru. V A-skupine, kde hralo domáce družstvo, bola situácia veľmi tesná, prvé dve družstvá delilo iba skóre lôpt. Púchovčanky v prvom zápase podľahli Slávii UK Bratislava 0:2, potom však porazili Piešťany 2:0 aj Čadcu 2:0. Následne Čadca dokázala zvíťaziť nad Sláviou UK 2:0 a rozhodovali lopty. Čadca stratila set v zápase s Piešťanmi a lepší pomer lôpt 138:114 Slávii UK vyniesol na prvé miesto v skupine, Púchov so skóre 135:128 bol na druhom mieste.

Semifinálové stretnutia: Vivus Bratislava – Slávia UK Bratislava 2:0 (20,16), Púchov nestačil na rozbehnuté N. Mesto 0:2 (-14,-19), Zlín – Piešťany 2:0(18,21) a Čadca – IMA Bratislava 2:0 (17,24).

Zápasy o umiestnenie: o 7. miesto Piešťany – IMA Ba 2:1(22,-20,13), o 5.miesto Zlín – Čadca 2:0(11,23). V zápase o 3. miesto sa opäť stretol Púchov so Sláviou UK. Na rozdiel od stretnutia v základnej skupine sa domáce hráčky zbavili prílišného rešpektu a boli vyrovnaným súperom, keď podľahli až v tiebreaku 1:2. Vo finále jasne dominovalo družstvo MVK Nové Mesto nad Váhom a zaslúžene vyhralo tohtoročnú Veľkú cenu Púchova. Domáce hráčky predviedli bojovný a kolektívny výkon, a napriek júnovému prestupu dovtedajšej kapitánky a najlepšej hráčky družstva do Slávie UK ukázali, že ich v novej súťažnej sezóne súperi nemôžu podceniť. Púchovčanky stabilne podávali, zlepšili hru v poli, kde sa na poste libera osvedčila nová hráčka, z mladších žiačok prišla Viktória Valachová. Veľa bodov útokom pridali najmä smečiarky z okrajov siete Natália Zugová a Vivienne Chudá.

Pri záverečnom vyhlásení výsledkov boli ocenené aj najlepšie hráčky z každého družstva: Stanislava Witkovská (IMA Ba), Markéta Staňková (Zlín), Lívia Vašová ( Piešťany), Jessica Grelneth (Vivus Ba), Nina Berešová (Slávia UK), Kristína Čierna (NMnV) a Natália Zugová (Púchov). Špeciálnu cenu – objav turnaja získala najmladšia hráčka Linda Jurdová (NMnV)

Celkové poradie:

  1. MVK Nové Mesto nad Váhom
  2. Vivus Bratislava
  3. Slávia UK Bratislava
  4. 1.VK Púchov
  5. VSC Fatra Zlín
  6. TJ Lokomotíva Čadca
  7. VKM Piešťany
  8. ZK IMA VK Bratislava

Zostava 1.VK Púchov: Kysucká, Zugová, Chudá, Valachová Vanda, Feriancová, Malová, libero Viktória Valachová, striedala Benčeková. Tréner Miroslav Klučka.

Michal Suchánek
Foto: Slavomír Flimmel