Víťazná séria mužov MŠK pokračuje

146

10. kolo: MŠK Púchov – Šamorín 5:3 (2:0)

Góly: 37. Krčula (PK), 38. Vlček, 58. Michlík, 60. Holiš, 87. Munyorove – 54. Leginus, 76. Rymarenko, 90. Rymarenko (PK)

ŽK: Ozimý, Pavlovič – Mezovský, Čunta, rozhodovali Parilák, Kuba, Henček, 600 divákov

Po troch druholigových výhrach v rade nastupovali Púchovčania proti súperovi zo spodnej časti tabuľky v úlohe favorita, dlho sa im ju však nepodarilo gólov vyjadriť. Hostia viac ako pol hodinu odolávali domácemu tlaku, kapitulovali až v 37. minúte, kedy Krčula z pokutového kopu poslal Púchovčanov do vedenia. Hostia sa nestihli ešte oklepať z úvodného gólu a už kapitulovali druhýkrát po góle Vlčeka – 2:0.

V úvode druhého polčasu hostia pridali, ich snaha o skorigovanie bola evidentná a v 54. minúte sa im to po góle Leginusa podarilo – 2:1. Pomýšľať na bodový zisk dovolili Púchovčania hosťom iba štyri minúty, v 58. minúte totiž Michlík zvýšil na 3:1 a o ďalšie dve minúty definitívne pochoval šance Šamorína štvrtým gólom Holiš – 4:1. Hosťujúci Rymanenko síce štvrť hodinu pred koncom znížil opäť na dvojgólový rozdiel, ale striedajúci Munyorove ho tri minúty pred koncom zveľadil opäť na trojgólový – 5:2. Záverečné slovo patrilo hosťom, keď v poslednej minúte kozmeticky prikrášlil výsledok gólom z pokutového kopu Rymanenko – 5:3. Púchovčania tak natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy, o týždeň sa predstavia v Ružomberku.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko (66. Brezničan), Michlík, Krčula, Pilát (90. Martinko), Pavlovič, Vlček, Holiš (73. Munyorove), Machara, tréner Vladimír Cifranič

Ostatné výsledky 10. kola: Košice – Ružomberok B 5:0, Podbrezová – Bardejov 2:1, Poprad – Trebišov 2:0, Skalica – Petržalka 2:0, Slovan Bratislava B – Žilina B 2:5, Liptovský Mikuláš – Dubnica nad Váhom 1:3, Komárno – Banská Bystrica 1:3

16. Trebišov 10 0 3 7 10:21 3

Program 11. kola: Ružomberok B – MŠK Púchov (29. 9.o 10.30), Dubnica nad Váhom – Komárno, Banská Bystrica – Košice, Bardejov – Poprad, Žilina B – Podbrezová, Šamorín – Slovan Bratislava B, Trebišov – Skalica, Petržalka – Liptovský Mikuláš

(pok), foto: Slavomír Flimmel