Víťaznú šnúru uťali hokejisti MŠK Púchov pod Zoborom

198
Ilustračné foto, archív PN.

2. liga muži
13. kolo: HC Dynamax 96 Nitra – MŠK Púchov 5:2 (1:1, 1:1, 3:0), 15. Prus (Haluška, Rodionov), 28. Brňák (Zúbek, Prus)
Strely na bránku: 34/50, presilové hry: 1/0 – 2/1, rozhodovali: Belica, Beniač, Olle,
50 divákov

Domáci šli pred vyľudnenými tribúnami do vedenia už po troch minútach gólom Dobrého, ktorému asistovala legenda Jozef Stumpel. Púchovčania vďaka Prusovi vyrovnali po necelej štvrťhodine hry. V druhej tretine sa Púchovčania v 28. minúte ujali vedenia gólom Brňáka a zdalo sa, že vykročili ku bodom. Opak bol však pravdou, v záverečnej tretine totálne
vybuchli, inkasovali tri góly a hoci svojho súpera prestrieľali 50:34, odchádzajú z Nitry bez bodov. Päť minút pred koncom si neudržal nervy na uzde Prus a za nešportové správanie dostal desaťminútový trest. Púchovčania tak nevyužili možnosť bodovo sa dotiahnuť
na vedúce Levice.

Zostava MŠK Púchov: Kostelný – Kvocera, Fančovič, Augustín, Haluška, Brňák – Zúbek, Panáček, Zemko, Furo, Mičuda, Bajtala, Rodionov, Prus, Švantner, tréner: Branislav Okuliar

Ostatné výsledky 13. kola:
Dolný Kubín – Senica 5:1, Partizánske – Prievidza 7:2, Brezno – Osmos Bratislava
B 6:4, Levice mali voľno

1. Levice 11 9 0 1 1 58:26 28
2. MŠK Púchov 12 8 1 0 3 63:32 26
3. Prievidza 12 7 0 1 4 54:48 22
4. Dynamax NR 12 7 1 0 4 55:49 20
5. Partizánske 11 5 0 1 5 43:41 16
6. D. Kubín 11 5 0 0 6 49:43 15
7. Osmos BA B 12 4 0 0 8 56:73 12