Víťazstvo, aj prvá prehra starších žiakov v sezóne na pôde pod Zoborom

176

22. apríla 2017 starší žiaci Volejbalového klubu MŠK Púchov odohrali ďalšie kolo volejbalovej ligy.

V prvom zápase prehrali prvý set 25:21, keď svojimi chybami darovali súperovi body. No po prestávke medzi setmi sa chlapci skoncentrovali a dokázali získať druhý set vo svoj prospech. V treťom sete naši už dominovali hlavne na podaní, čo im aj zabezpečilo víťazstvo v tomto sete. Štvrtý set sa zozačiatku odohrával rovnako ako ten tretí. Napokon chlapci duel zvrátili a vyhrali prvý zápas pomerom setov 1:3.

Druhý zápas už sa odohrával viac v prospech domácej Nitry. Od začiatku mali chlapci spod Zobora náskok troch bodov, ktorý si udržiavali a napokon vyhrali prvý set 25:20.
V druhom sete bolo cítiť veľkú bojovnosť, keď na oboch stranách prebiehal tuhý boj o každú loptu. Napokon o tom svedčí aj konečný stav tohto setu, keď naši zverenci po tuhom boji prehrali 29:27. V treťom sete bolo na chlapcoch vidieť známky únavy, no i tak bojovali až do poslednej lopty. Ale tentokrát to na domácu Nitru už nestačilo a naši chlapci tak prehrali svôj prvý zápas v sezóne.

„Dnes chlapci v prvom zápase predviedli krásny výkon aj napriek tomu, že nenastúpili plne koncentrovaní, dokázali sa v druhom sete odpútať od súpera a zvrátiť tak duel vo svôj prospech. Druhý zápas taktiež nebol zle odohraný, no družstvo Nitry zabralo viac a malo aj viac športového šťastia. Ale berieme to športovo, keďže aj prehry patria ku športu a pred majstrovstvami SR si jednotlivé chyby ešte preberieme v tréningovom procese,“ povedal asistent trénera po zápase s Nitrou Martin Dvorský.

Posledný zápas v sezóne sa uskutoční na domácej palubovke 29. apríla 2017 v MŠK hale o 10:00 hod.