ME vo volejbale do 18 rokov: Slováci prehrali aj s Talianmi

181

Slovenskí volejbalisti prehrali vo svojom poslednom zápase na majstrovstvách Európy do 18 rokov v Púchove s favorizovaným Talianskom 0:3.

Zverenci Erika Gábora tak na turnaji nedosiahli v piatich zápasoch ani jedno víťazstvo, získali len jeden bod za prehru 2:3 s Ukrajinou a skončili na poslednom mieste púchovskej II. skupiny.

Prvé dva sety vyzneli jasne pre Talianov, Slováci favoritovi vzdorovali len v poslednom. Taliani sa s piatimi víťazstvami stali víťazmi skupiny a spoločne s Rusmi postúpili do semifinále, ktoré sa cez víkend uskutoční v Zlíne. Do bojov o 5.-8. miesto postúpili z Púchova Belgicko a Francúzsko, Ukrajina a Slovensko na turnaji končia. V Zlíne sa víťazmi skupiny stali Nemci, do semifinále postúpili aj domáci Česi. Tretí skončili Bulhari, štvrtí Bielorusi a tieto dva tímy budú hrať o 5.-8. miesto. Na turnaji končia Turecko a Grécko.

V semifinále sa stretnú Nemecko s Ruskom a Česko s Talianskom. O 5.-8. miesto nastúpia proti sebe Bulharsko s Francúzskom a Bielorusko s Belgickom.

ME do 18 rokov, Púchov, II. skupina:
Slovensko – Taliansko 0:3 (-11, -12, -20)
Rozhodovali: Vestbo (Nór.) a Till (Nem.), 200 divákov.

SR: S. Porubský 0, Suchanič 1, Š. Rzyman 2, Vančo 10, Kilian 8, Zeman 4, liberá Ružbaský a R. Vitko (Krišák 2, V. Rzyman 0, Štepánek 0). Tréner: E. Gábor.

Erik Gábor, tréner SR: „V úvode nás poznačilo zranenie prvého nahrávača Porubského, ktorý tesne pred začiatkom zápasu nešťastne dopadol na nohu spoluhráča a spravil si výron. Musel nastúpiť druhý nahrávač Krišák. Dlho sme sa z toho spamätávali a dva sety boli Taliani jasne lepší, my sme hrali zle. Aspoň tretí set bol z našej strany ako-tak. Na tomto turnaji sme sa mohli rovnať len s Francúzmi a Ukrajinou, škoda zápasu s Ukrajinou, keď sme dotiahli z 0:2, ale neotočili sme to. V družstve je potenciál, ale chýbali nám skúsenosti z ťažkých zápasov.“

Zdroj: SVF, foto: Vladimír Pyxel Domen