Volejbal: MŠK Púchov zdolal COP Trenčín, súperovi nepomohol ani častý oddych

401

V sobotu 15. októbra odohrali hráči MŠK Púchov druhé kolo v lige starších žiakov vo volejbale, oblasť západ, na palubovke COP Trenčín.

S týmto súperom sme nemali možnosť hrať prípravný zápas, takže sme nemali presnú predstavu, čo od nich môžeme očakávať, keďže posledný krát sme s nimi hrali v máji v kategórii štvorkového volejbalu mladších žiakov. Taktiež v našom kádri pre zdravotné problémy chýbalo viacero hráčov, z týchto dôvodov sme do zápasu nastupovali s rešpektom, aj keď nie prehnaným.

V prvom sete za stavu 11:7 pre nás, sa na podanie dostal Oliver Pišoja, ktorý šnúrou štrnásť naozaj výborných podaní servoval až do konca setu, ktorý sme vyhrali 25:7. V druhom sete, prišlo čakávané poľavenie koncentrácie a aj keď sme nerobili výraznejšie chyby, súperovovi sa podarilo dosiahnuť šestnásť bodov, čo určite nezodpovedalo priebehu setu, ktorý bol jednoznačne vyhratý 25:16. V treťom, poslednom sete prvého zápasu sme si opäť pomohli výborným podaním, vyhrali 25:10 a celý zápas v rekordne krátkom čase 3:0. Súperovi nemožno uprieť snahu, avšak kvalitatívna prevaha a nasadenie nášho družstva boli viditeľné na všetkých postoch, nechýbali výborné smeče, bloky, ale aj zákroky v poli.

COP Trenčín – MŠK Púchov 0:3 (-7, -16, -10)
Zostava: Pusztay, Hromada, Turčáni, Cíbik, Pišoja O., Šomko, (Pišoja P.)

Do druhého zápasu sme v zostave urobili zmeny a dali šancu úplne všetkým hráčom, čo sa však na výsledku vôbec neodzrkadlilo negatívne, práve naopak. Všetci podali výborný výkon a bez problémov zopakovali výkon z prvého zápasu a v prvom sete zvíťazili 25:9. V druhom sete sme súpera, ktorý sa na začiatku setu pokúsil zvrátiť stav zápasu zastavili najmä výbornou hrou v poli, ale i na sieti a vyhrali opäť 25:9. V treťom sete sme si opäť pomohli výborným servisom, keď Kvasnica servoval až dvanásťkrát. Po jednoznačnom výkone sme vyhrali tretí set 25:7 a celý zápas 3:0. Očakávaný vyrovnanejší priebeh sa nekonal, napriek tomu že domáci tréner sa snažil družstvo povzbudiť a výdatne im pomáhal aj oddychovými časmi.

COP Trenčín – MŠK Púchov 0:3 (-9, -9, -7)
Zostava: Pusztay, Kvasnica, Turčáni, Cíbik, Pišoja P., Šomko, (Maslák)

Najbližší víkend máme voľno a potom 29. 10. 2016 privítame na domácej palubovke vo volejbalovej športovej hale MŠK družstvo VK Nové Mesto nad Váhom.