Volejbal: Púchovčania nedali Nitre a Komárnu šancu

237

V púchovskej volejbalovej hale odštartovala nadstavbová časť volejbalovej súťaže žiakov U14. Okrem oboch púchovských družstiev do nej postúpili aj Komárno s Nitrou. Na prvý zápas nastúpila púchovská rezerva proti Komárnu. Začiatok prvého setu bol vyrovnaný. Až v strede setu si Púchovčania vytvorili náskok, ktorý si už len do konca setu udržiavalo. Prvý
set vyhralo družstvo Púchova B 25:20 a rovnakým výsledkom sa skončil aj druhý set.

Na druhom ihrisku nastúpilo družstvo Púchova A proti Nitre. V prvom sete sa domáci hneď dostali do trojbodového náskoku a ten počas celého setu len zväčšovali. V druhom sete bol úvod vyrovnaný až po stav 3:3, keď si Púchovčania pomohli servisom a spravili na podaní päťbodovú šnúru. Nakoniec i tento set dobojovali do víťazného konca a po setoch 25:16
a 25:9 vyhrali 2:0.

Áčko v druhom zápase po vynikajúcom výkone na podaní vyhralo prvý set 25:13 nad súperom z Komárna. Takisto druhý set bol veľmi atraktívny a domáci ho vyhrali 25:9. Celkovo tak zápas vyhrali 2:0. Rezerva ukázala v zápase s Nitrou obrovskú bojovnosť a po
setoch 25:18 a 25:18 zvíťazila 2:0 na sety.

V poslednom zápase si zmerali sily naše dve družstvá medzi sebou. V tomto zápase bolo vidieť veľkú vyrovnanosť obidvoch družstiev. Víťazstvo si vybojovali hráči Púchova A až v tajbrejku.

Výsledky: Púchov B – Komárno 2:0 (20, 20), Nitra – Púchov A 0:2 (-16, -9), Komárno – Púchov A 0:2 (-13, -9), Púchov B – Nitra 2:0 (18, 18), Nitra – Komárno 1:2 (-26, 17, -12), Púchov A – Púchov B 2:1 (17, -17, 16).
Púchovské družstvá reprezentovali: Medňanský, Mušák, Jurovčík, Pivko, Madejski, Maslák, Martikáň, Šedivý, Križák, Malina, tréneri Pagáč, Štefko ml.