Volejbalisti MŠK Púchov stále víťazne

438

V posledných majstrovských zápasoch 1.ligy kadetov ako i juniorov potvrdili naše družstvá úlohu favoritov, keď kadeti vyhrali z TAMI Bratislava obe stretnutia 3:0, 3:0 a taktiež juniori zo Zvolenom vyhrali 3:0, 3:0. Pokiaľ kadeti mali už pred týmito stretnutiami účasť na M SR istú, juniorov čakali ešte zápasy s Myjavou. V baráži sa rozhodovalo kto postúpi na M SR. Vo viac ako vyrovnaných stretnutiach dokázali naši volejbalisti zvíťaziť na domácej palubovke dvakrát 3:2, 3:2 a tým si zabezpečili účasť na MSR. Obidve družstvá v kompletných zloženiach podali veľmi dobré výkony, ale postúpiť medzi 6 najlepších mohol iba jeden a tak naši volejbalisti sa stali zaslúžene účastníkom trojdňových MSR v dňoch 6.-8. 5. 2023 Držíme púchovským volejbalistom palce.

Zostava: Janoško M., Janoško Š., Križák M., Mazák M., Maslák A., Turčáni M., Ondrčka T., Galánek Z.,Pivko M., Žiačik S., Šatka J., Prokop R., Brzáč J., Gabko E., tréner: Štefko I., asistenti: Pusztay A, Feriancová N.

Záver súťaží mladších žiakov v ročníku 2022/23

6-kári po víťazstvách 23.4. na domácej palubovke v základnej skupine proti VK Nové Mesto potvrdili dominantné postavenie na čele skupiny a tak v sobotu 6.5. cestovali na finálový turnaj Majstrovstiev SR do Revúcej, kde sa stretli víťazi skupín východ – VKM Stará Ľubovňa, stred – MVK Magnezit Revúca a západ – VO 1970 MŠK Púchov systémom každý s každým. Naši 6-kári nestačili na súperov a po prehrách s oboma finalistami si domov odvážajú bronzové medaily z M-SR. Gratulujeme! O výbornú atmosféru v hale sa počas finálových zápasov postarali okrem hráčov na palubovke aj skalní diváci v „dresoch“ VO 1970.

Zostava: Babčan M., Berishand H., Furo T., Hachlinec O., Hupka R., Jančo D., Kišš L., Klobučník F., Kubáň Z., Mušák M., Máček E., Máček D., Ozimý T., Sulo R., Svoboda M., Turza L., Veteška V., Ďuriš D.(kapitán), pod trénerským vedením M. Pechu a M. Dvorského.

4-kári MIDI sa v šiestom kole 30.4. stretli so na záverečnom turnaji základnej časti v Novom Meste n/V. V zápasoch potvrdili tímy našich mladších žiakov MIDI dominantné postavenie na prvých dvoch miestach v tabuľke s výsledkami VO 1970 MŠK Púchov A s VK NMV 2:0, s VO HIT TT 2:0, VO 1970 MŠK Púchov B s VK NMV 2:0, s VO HIT TT 2:0. Vo vzájomnom súboji tentoraz zvíťazilo naše A-čko nad B-čkom 2:0 a domov si A-čkari priviezli pohár a zlaté medaily za víťazstvo v skupine.

Zostavy: Puchov A – Hupka R., Kaššovic M., Kubáň Z., Maček D., Maček E., Veteška V. Galánek F., tréner Pecho. M., Puchov B – Svoboda M., Jančo D., Jurči M., Kišš L., Kudlejová E., Mušák M., Bobot T., tréner Dvorský M.

3-kári MINI po úspešnom turnaji v Hamuliakove privítali na domácej palubovke v sobotu 6.5.na záverečnom turnaji, v ktorom sa rozhodovalo o víťazovi skupiny A-čko a B-čko Komárna. Na dvoch ihriskách súčasne nastúpilo naše A-čko proti Komárnu B s výsledkom 2:0 a naše B-čko proti Komárnu A s ktorým prehrali 0:2. V druhých zápasoch si tímy súperov vymenili s výsledkami, naše A-čko proti Komárnu A s výsledkom 2:0 a naše B-čko proti Komárnu BA s ktorým vyhrali 2:0 a A-čkari si tak mohli prevziať pohár a medaily za prvé miesto, B-čkari skončili na treťom mieste.

Zostavy a tréneri: A-čko, tréner Pagáč, hráči: Jurči, Kudlejová, Kaššovic, Galánek, B-čko, tréner Jurovčík, hráči: Brindžák L., Brindžák S., Kodad, Bobot. Hráči aj tréneri mladších žiakov ďakujú rodičovským fanklubom za atmosféru, ktorú im počas zápasov tohto ročníka vytvárali a my Púchovčania im ďakujeme za vzornú reprezentáciu nášho MŠK a mesta.

VO 1970 MŠK