Volejbalisti zo ZŠ Gorazdova so zlatými medailami

112

Naši žiaci zo ZŠ Gorazdova sa v júni zúčastnili na Superfinále Školského športu v Šamoríne, ktoré bolo náhradou za Majstrovstvá Slovenska. Družstvo reprezentovalo našu ZŠ a mesto Púchov vo volejbale, spolu s ďalšími takmer dvoma tisíckami súťažiacich v rôznych športoch a disciplínach.

Hralo sa v dvoch skupinách, na dva vyhraté sety do 25 bodov, prípadný tajbrejk do 15 bodov. V skupine „A“ boli žiaci zo základných škôl z Bratislavy, Martina, Kútov a Strážskeho, v skupine „B“ okrem našich žiakov, ešte žiaci zo Starej Ľubovne, Revúcej a Levíc.

V prvý hrací deň sme si poradili s družstvami z Levíc a Starej Ľubovne zhodne 2:0, prehrali sme ale s družstvom z Revúcej 1:2. „Športové šťastie“ nám však bolo naklonené, keďže Stará Ľubovňa zvíťazila nad Revúcou 2:0 a vďaka tomu sme v skupine obsadili prvé miesto.

Druhý hrací deň naši žiaci v semifinále porazili žiakov z Bratislavy 2:0 a vo finále si až prekvapivo hladko poradili so žiakmi z Kútov 2:0, ktorý v semifinále porazili žiakov zo Starej Ľubovne. Podaril sa nám tak fantastický úspech, keď sme získali prvé miesto a zlaté medaile. Viac ako vzorne tým naši žiaci reprezentovali a zviditeľnili ZŠ Gorazdova a tiež mesto Púchov.

Družstvo tvorili žiaci Lukáš Ďurček, Leopold Valach, Patrik Jančo, Denis Ďuriš, Róbert Hupka, Richard Sulo, Lukáš Kišš, Lukáš Turza a tréner Ivan Štefko ml.

ZŠ Gorazdova
Foto: Slavomír Flimmel