Výborný športový vstup do nového roku 2024

120

Dňa 13. 1. 2024 naše deti Dobrovoľného hasičského zboru mesta Púchov vstúpili úspešne do novej sezóny a to súťažou Fenix v Turzovke. Predseda DHZM Púchov sa rozlúčil s našou Simonou Sečkárovou, ktorá v ten deň absolvovala posledné preteky medzi deťmi. Za posledné roky dosiahla veľmi krásne výsledky vo všetkých súťažiach. Na súťaž sme postavili dve družstvá chlapcov, kde sme museli odbehnúť všetky disciplíny. Výsledok sme sa dozvedeli až večer. Družstvo A – skončilo na 2. mieste a družstvo B na peknom 5. mieste.

Nakoľko nás tlačil čas, naše deti sa museli veľmi rýchlo presunúť do Žiliny do kongresovej sály mestského úradu na galaprogram k vyhodnoteniu ligy v požiarnom športe za rok 2023 – v disciplínach beh na 60 m cez prekážky, vo výstupe na hasičskú vežu i behu na 100 m cez prekážky. Poďakovanie patrilo i všetkým, ktorý reprezentovali Slovensko. Za mesto Púchov sme mali svoje zastúpenie trénerom Jozefom Ridzikom st., Simonou Sečkárovou a Alexandrom Ridzikom.

Akciu moderoval František Ďurkač, ktorý privítal primátora mesta Žiliny Petra Fabiáneho, predsedu Slovenského zväzu hasičského športu Jána Borievku, predsedu Českého hasičského športu Antonína Minarského a všetkých sponzorov ako aj hosti z Českej republiky i všetkých rodičov a trénerov. Pred oceneňovaním vystúpil domáci folklórny detský súbor Cipovička s výborným programom. Ocenenie prebralo 38 deti v rôznych kategóriách, ktoré si prebrali i naši pretekári. Hodnotenie jednotlivcov bolo do 5. miesta. Nakoniec prišla veľká torta od primátora Žiliny pre deti, ktorej sa deti veľmi potešili.

Beh na 60 m cez prekážky

Stredná prípravka – Dievčatá – Mia Chovančeková 2. miesto, Chlapci – Tomáš Valach 2. miesto

Staršia prípravka – Dievčatá – Ema Kondrčiková 1. miesto

Starší chlapci – Chlapci – Zak Chovanček 5. miesto

Stredné dievčatá – Simona Sečkárová 2. miesto

Stredný chlapci – Alexander Ridzik 1. miesto, Matej Valach 3. miesto

Beh na 100 m cez prekážky

Dievčatá – Simona Sečkárová 2. miesto

Dvojboj – hasičská veža + 60 m cez prekážky

Prípravka dievčatá – Ema Kondrčiková 2. miesto, Ivana Hanáková 3. miesto

Stredné dorastenky – Simona Sečkárová 3. miesto

Stredný dorastenci – Alexander Ridzik 3. miesto

DHZ Púchov