Zlúčenie spoločností Continental v Púchove do spoločnosti Continental Tires Slovakia, s.r.o.

316

Spoločnosti Continental Matador Truck Tires s.r.o. a Continental Matador Rubber, s.r.o. sa s účinnosťou od 1. januára 2024 zlúčili do jednej spoločnosti Continental Tires Slovakia, s.r.o.

Po svojom dlhoročnom úspešnom pôsobení sa spoločnosti Continental Matador Truck Tires s.r.o. a Continental Matador Rubber s.r.o. (premenovaná od 1. septembra 2023 na Continental Tires Slovakia, s.r.o.) s účinnosťou od 1. januára 2024 zlúčili do jednej spoločnosti Continental Tires Slovakia, s.r.o. V dôsledku tohto zlúčenia zanikla spoločnosť Continental Matador Truck Tires s.r.o., pričom všetky jej práva a povinnosti dňom zlúčenia prechádzajú na nástupnícku spoločnosť Continental Tires Slovakia, s.r.o.

Dôvodmi pre tento významný historický krok je posilnenie vzájomnej spolupráce, zjednodušenie procesov a zvýšenie efektivity fungovania spoločnosti Continental v Púchove. Spoločnosť Continental Tires Slovakia, s.r.o. bude vo svojich činnostiach pokračovať pod nezmeneným vrcholovým vedením, zloženým zo súčasných konateľov – Ladislav Rosina, Anton Vatala, Marián Kurtin a Igor Krištofík. Výrobné činnosti spoločnosti Continental Tires Slovakia, s.r.o. sa budú naďalej vykonávať v závode Osobné a ľahké nákladné pneumatiky a v závode Nákladné pneumatiky.

„Hlavným cieľom Continental Tires Slovakia, s.r.o. Púchov je byť modernou, výkonnou a spoľahlivou spoločnosťou koncernu Continental, ktorej prioritou sú kvalitné a spoľahlivé výrobky, bezpečné a ergonomické pracovné prostredie a spokojní zamestnanci. Našou ambíciou je patriť medzi svetovú špičku v našom odvetví. Dosahovanie náročných cieľov a neustále zlepšovanie sa nám darí vďaka znalostiam, skúsenostiam a podpore od našich zamestnancov, na ktorých sme právom hrdí.“ uviedli Ladislav Rosina, konateľ a riaditeľ závodu Osobné a ľahké nákladné pneumatiky a Anton Vatala, konateľ a riaditeľ závodu Nákladné pneumatiky.

Spoločnosť Continental je na Slovensku zastúpená dvomi divíziami Automotive a Tires v lokalitách: Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. Spoločnosť Continental vyrába v Púchove pneumatiky pre osobné vozidlá, nákladné vozidlá a autobusy. Do portfólia vyrábaných značiek patria: Continental, Matador, Semperit, Barum, Uniroyal, Viking, Gislaved a mnoho ďalších. Okrem výroby sa Continental v Púchove venuje výskumno-vývojovým aktivitám v modernom Technologickom centre. V súčasnosti spoločnosť Continental v Púchove zamestnáva viac ako 4 900 zamestnancov.

Continental AG

Spoločnosť Continental vyvíja priekopnícke technológie a služby, ktoré určujú trendy pre udržateľnú a prepojenú mobilitu ľudí a ich tovaru. Technologická spoločnosť založená v roku 1871 ponúka bezpečné, efektívne, inteligentné a cenovo dostupné riešenia pre vozidlá, stroje, dopravu a prepravu. Spoločnosť Continental dosiahla v roku 2022 tržby vo výške 39,4 miliardy eur a v súčasnej dobe zamestnáva približne 200 000 zamestnancov v 57 krajinách a trhoch.

Divízia Pneumatiky má v súčasnosti 20 výrobných a 16 vývojových pobočiek po celom svete. Divízia, ktorá je s viac ako 57 000 zamestnancami na celom svete jedným z najväčších výrobcov pneumatík, dosiahla v roku 2022 tržby vo výške 14 miliárd eur. Spoločnosť Continental patrí medzi vedúce spoločnosti v oblasti výroby pneumatík a už viac ako 150 rokov a ponúka široký sortiment pre osobné vozidlá, komerčné vozidlá a dvojkolesové vozidlá. Vďaka neustálym investíciám do výskumu a vývoja spoločnosť Continental výrazne prispieva k nákladovo efektívnej a ekologicky účinnej mobilite. Portfólio divízie zahŕňa aj služby zamerané na obchod s pneumatikami a ich použitie v rámci vozových parkov, ako aj digitálne systémy na správu pneumatík.

Continental Tires Slovakia, s.r.o. Púchov