87

Komárno – MŠK Púchov 0:2 (0:2)

Góly: 11. Štefanec, 38. Krčula (pk)
Žlté karty: Popovič – P. Pilný, Loduha, D. Pilný, rozhodovali Benedik – Halíček, Poracký, bez divákov

Posledné výsledky futbalistov Komárna vzbudzovali rešpekt, veď dokázali priviezť bod z Liptovského Mikuláša a v dohrávke doma zdolali Podbrezovú. Naopak, Púchovčania na jar ešte nezvíťazili. Vzájomná bilancia v 2. lige však hovorila pre Púchovčanov. Tí začali stretnutie aktívne, výborným pohybom robili domácim problémy už pri zakladaní akcií. V 7. minúte si brankár MŠK poradil s priamym kopom Pastoreka. Na druhej strane po rýchlom protiútoku poslal Michlík pekný prízemný center do pokutového územia, Rypákovi chýbalo na doklepnutie niekoľko centimetrov. V 11. minúte sa už Púchovčania tešili. Michlík z ľavej strany pokutového územia vykúzlil ideálnu prihrávku na Štefanca, ten sa šikovne zbavil dvoch obrancov a utešenou strelou poslal hosti do vedenia – 0:1. V 36. minúte si na pekné vysunutie nabehol z vlastnej polovice Rypák, v rozhodujúcej chvíli si však loptu posunul až príliš. Už o dve minúty však Rypák vnikol do pokutového územia, pätičkou našiel Krčulu, ktorého fauloval domáci obranca. Sám faulovaný pokutový kop bezpečne premenil – 0:2. V druhom polčase sa Púchovčania stiahli viac do obrany, využívali však každú príležitosť na rýchle protiútoky. Po jednom z nich sa Krčula pekne uvoľnil na hranici veľkého vápna, mieril však do stredu bránky, kde stál domáci gólman. V 62. minúte sa po rohovom kope dostala lopta k domácemu Špakovi, s jeho strelou si však Pilný v bránke Púchova bravúrne poradil. Na druhej strane štvrť hodinu pred koncom sa po Krčulovej výbornej práci na pravom krídle a následnom centri dostala odrazená lopta k Vargovi. Jeho pohotovú strelu z prvej však spod brvna vyhlavičkoval domáci obranca.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Martiček, Pišoja, Pavloviť, Loduha, Varga, Kapusniak, Michlík (88. Kopiš), Štefanec, Krčula (90. Vápeník), Rypák (76. D. Pilný), tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 20. kola: Dubnica – Žilina B 1:1, Bardejov – Košice 1:2, B. Bystrica – Podbrezová 1:0, Petržalka – L. Mikuláš 1:1, Slovan B – Poprad 5:1, Trebišov – Skalica – odložené

15. Poprad 18 3 0 15 17:52 3

Program 21. kola: MŠK Púchov – FC Petržalka (20. 3. o 14.30 v Púchove), Bardejov – Trebišov, L. Mikuláš – Slovan B, Podbrezová – Skalica, Poprad – Dubnica, Košice – Šamorín, Žilina B – Banská Bystrica