Vydarený vstup do sezóny

394

Futbalisti MŠK Púchov majú za sebou vydarený vstup do novej sezóny III. futbalovej ligy. V predohrávanom 17. kole nastúpili v domácom prostredí proti Šamorínu, ktorý niekoľko predchádzajúcich rokov pôsobil v druhej najvyššej súťaži. Bývalého druholigistu sa Púchovčania nezľakli a ofenzívnou hrou predovšetkým v prvom polčase sa dopracovali k jednogólovému vedeniu, ktoré po prestávke už udržali.

PÚCHOV – ŠAMORÍN 1:0
Gól: 35. Pastorek – 1:0. Pred 200 divákmi rozhodoval Gašparovič, ŽK: Gamboš – Krištan, Ozogány, Pončák. PÚCHOV: Letko – Rosina, Riška, Brezničan, Vanák – Zavadzan (30. Mynář) – Pilát, Kopiš (84. Paliesek), Gamboš, Pastorek – Svorada. ŠAMORÍN: Hajdúch – Mida (79. Špánik), Csölle, Pončák, Ozogány – Mezovský, Mikuš, Pa. Sura – Kálmán (46. Pinté, Krištan – Kuba (60. Pe. Sura)

V úvode stretnutia bol strelecky aktívny predovšetkým Pilát. Strieľal ľavou i pravou nohou, brankár Hajdúch bol však zakaždým pozorný. V 17. minúte si prvú šancu vypracovali aj hostia – Mikuš prenikol po ľavej strane cez domácu obranu, brankár Letko mu zmenšil strelecký uhol a odkopom na roh napokon situáciu vyriešil Riška. V 23. min. pekne prenikol po pravej strane do šestnástky Pastorek – vydarila sa mu kľučka i spätná prihrávka na Svoradu, lenže jeho zblokovaná strela znamenala iba rohový kop. V 35. min. sa už domáci dočkali – Pilát dlhým pasom ešte z vlastnej polovice našiel rozbehnutého Pastorka, ktorý po krátkej kľučke Midovi s prehľadom obstrelil brankára Hajdúcha – 1:0

V 39. min. sa v pokutovom území domácich uvoľnil Mikuš, ale v páde sa zmohol len na slabú strelu, ktorú Letko zneškodnil. V protiútoku sa potom Pilátovi vyplatil dôraz, odrazenú loptu spracoval, podarilo sa mu vystreliť, ale v bráne našiel pripraveného Hajdúcha. Záver prvého polčasu priniesol ešte jednu parádnu akciu domácich – Svorada loptu posunul na Vanáka, ten ju odcentroval pred bránu, kde Pastorek hlavičkou nechal vyniknúť Hajdúcha.

Druhý polčas odštartoval ofenzívou Šamorín – prvá a zároveň jediná veľká šanca prišla v 49. min., kedy po Kubovej prihrávke nastrelil Mezovský z voleja brvno. Domáci sa potom dlho nevedeli dostať do hry – až v 74. min. po priamom kope Gamboša pohladil loptu hlavou Brezničan a Riška už pred Hajdúchom dobiedzal zbytočne. V 81. min. premárnil šancu na druhý gól Púchova Kopiš – Pilát mu loptu ideálne naservíroval, lenže Kopiš nastrelil len obrancu Csölleho. O dve minúty sa v šanci ocitol opäť Kopiš – tentoraz tomu predchádzala spolupráca dvojice Pastorek – Svorada – Kopišovu strelu smerujúcu k žrdi Hajdúch zneškodnil. Už v nadstavenom čase príležitosť na definitívu premárnil aj Svorada, mrzieť ho to však nemuselo – po výsledku 1:0 si Púchov zapísal do tabuľky prvé tri body.