Vynikajúce úspechy v príprave volejbalistov MŠK Púchov

119

Volejbalový oddiel má v súčasnosti zapojených do prípravy na súťažný ročník 2023/2024 7 kategórií počnúc prípravkami a končiaci družstvom juniorov. Všetky tieto družstvá si v minulom súťažnom ročníku vybojovali účasť na majstrovstvách Slovenska medzi posledné 3 alebo 6 družstiev. Najlepšie skončili juniori na 2. mieste a kadeti s mladšími žiakmi na 3. mieste. V tomto období sme mali 4 reprezentantov SR. Do športovej prípravy bolo zapojených 142 športovcov.

Taktiež v novom súťažnom ročníku majú všetky družstvá výkonnostný cieľ, postup na majstrovstvá Slovenska. Bude to náročná úloha ale záver prípravy naznačuje, že bude i reálny. Ako naznačuje nadpis výsledky hernej prípravy boli veľmi sľubné.

Kadeti absolvovali kvalitný turnaj v Nitre kde pri 6 účastníkoch skončili na 1. mieste bez straty zápasu.

Juniori odohrali dve prípravné stretnutia s extraligových družstvom mužov z Trenčína v ktorých nečakane zvíťazili 3:2 a 3:1. V príprave pokračovali na mužskom turnaji v Novom Meste nad Váhom kde za účasti 7 družstiev skončili na veľmi peknom 2. mieste

Mladší a starší žiaci odohrali prípravné zápasy navzájom medzi sebou v rámci mesta Púchov.

Majstrovské stretnutie ako prvý absolvovali kadeti 1.10.2023 na domácej pôde proti TAMI Bratislava. Obidve stretnutia vyhral Púchov 3:0 a 3:0.

Najbližšie zápasy odohrajú juniori a starší žiaci v sobotu 7.10.2023 v Banskej Bystrici resp. v Novom Meste nad Váhom. A v nedeľu 8.10.2023 pocestujú mladší žiaci do Komárna.

VO 1970 MŠK