Púchovské volejbalistky na bronzovom stupni!

122

V sobotu 23.9.2023 v STC aréne sa stretlo 12 družstiev starších žiačok na jubilejnom 25. ročníku turnaja o Pohár primátorky mesta Púchov. Pre domáce A-družstvo to bola zároveň aj posledná zápasová príprava pred štartom majstrovskej ligovej súťaže.

Družstvá boli rozdelené do 3 základných skupín po 4 družstvá. Podľa očakávania do semifinále turnaja postúpil najväčší favorit – družstvo VK Nové Mesto nad Váhom, aktuálny majster SR v tejto kategórii. Proti nemu nastúpilo družstvo HIT Trnava, ktoré sa síce snažilo, ale majster potvrdil svoje kvality.

V druhom semifinále zviedol tuhý bol o postup do finále domáci Púchov A s družstvom ŠK Bílikova Bratislava, ktoré dlhodobo patrí k najlepším na Slovensku a má viacero titulov majstra SR. Prvý set tesne získali domáce hráčky, druhý set bol vyrovnaný len do polovice, potom už dominovali Bratislavčanky. Rozhodovalo sa v treťom sete, v tzv. tajbrejku. Bílikova si vypracovala 6 mečbalov (8:14). ale Púchov znížil na 12:14. Následne sa miska váh naklonila na opačnú stranu a do finále postúpila Bílikova. V ňom však jasne dominovalo Nové Mesto.

Ocenenia družstvám odovzdala osobne primátorka mesta Katarína Heneková, vyhlásené boli aj najlepšie hráčky z každého družstva. Konečné poradie: 1. VK Nové Mesto n./V., 2. Bílikova Bratislava, 3. 1.VK Púchov A, 4. HIT Trnava, … pekné umiestnenie dosiahlo aj družstvo 1.VK Púchov B ziskom 9.pozície. Najlepšou hráčkou družstva Púchov B bola Adela Kubicová, z A-tímu túto cenu získala Monika Vričanová.

Michal Suchánek