Vysoko nastavenú latku nechcú futbalisti MŠK Púchov v nasledujúcej sezóne podliezť

115

Muži futbalového klubu MŠK Púchov by v novom súťažnom ročníku radi nadviazali na minuloročnú úspešné druholigovú sezónu. Z vlaňajšieho kádra síce odišli Péter Varga, juniorský reprezentant Marián Pišoja, Šimon Štefanec, Peter Rypák a Jakub Michlík, profesionálnu kariéru ukončil kapitán Michal Riška. Púchovskí funkcionári však káder aj doplnili káder o niekoľko futbalistov.
„Získali sme Reného Holáňa zo Žiliny, Samuela Ludhu, ktorý je kmeňovým hráčom Dunajskej Stredy, z českého Blanska k nám prišiel Štefan Holiš. Z Kysuckého Nového Mesta sme získali mladého talentovaného hráča Adriána Chupáňa,
z Dukly Praha prišiel Ondrej Ullman a pokračovať v klube bude Patrik Krčula,“ povedal manažér MŠK Púchov Lukáš Raník.
Ako dodal, k jednej zmene došlo aj v realizačnom tíme. Trénera brankárov Maťa Leška nahrádza Róbert Jaroš. Leško sa bude prioritne venovať tréningovému procesu mládežníkov.
„Čo sa týka cieľov do nastávajúcej sezóny, zostávajú v podstate rovnaké, aké boli v minulej sezóne. Chceme hrať niekde v strede tabuľky mimo pásma zostupu. Ja verím tomu, že ten káder, ktorý sa nám podarilo zložiť je minimálne rovnako dobrý, ako bol ten predchádzajúci. Našou výhodou je, že sme o jeden rok skúsenejší. Najmä tí mladší hráči majú už jednu sezónu v druhej lige ´odkopanú´, takže už vedia, čo od toho môžu očakávať,“ doplnil Raník s tým, že v novej sezóne prevezme po Michalovi Riškovi kapitánsku pásku najskúsenejší člen kádra Patrik Mráz.
Podľa trénera Lukáša Kaplana je dobrou správou aj fakt, že do Púchova zobrali zo Serede na prestup Maťa Loduhu, ktorý je podľa neho veľmi dôležitý a podstatný hráč. „Máme ešte rozrobených dvoch hráčov, ktorých by sme mali dotiahnuť v krátkom čase,“ skonštatoval tréner. Čo sa prípravy týka, bola podľa neho veľmi rýchla a krátka. Chceli odohrať päť prípravných zápasov, napokon sa ich podarilo odohrať iba štyri. V príprave Púchovčania raz vyhrali, raz remizovali a dvakrát prehrali. „Herne to nebolo zlé ani v jednom zápase, výbornou generálkou bolo pre nás posledné prípravné stretnutie s extraligovým Trenčínom. Verím, že chlapci sú výborne pripravení, myslím, že sa na súťaž veľmi tešia. Jeseň bude náročná, bol by som rád, keby sme už na jeseň nazbierali dostatok bodov, pretože aspoň pre mňa je jarná časť súťaže oveľa zložitejšia,“ uzavrel púchovský kormidelník.
Ako povedal novopečený kapitán Patrik Mráz, v kabíne došlo k obmene. Niektorí hráči odišli, ďalší prišli, no tak to už podľa jeho slov vo futbale chodí. „Za kabínu môžem povedať, že tá partia sa buduje, zatiaľ nám to vychádza. Verím, že tá šatňa bude veľmi silná tak, ako bola minulý rok. Myslím si, že na púchovské pomery bol minulý rok veľmi úspešný, tú latku sme nastavili vysoko. Bude to znova na nás, aby sme nielen dosiahli, ale hrali aj o jedno dve miesta vyššie. Takto od stola sa to ťažko hovorí, hlavným ukazovateľom bude to, čo dokážeme v lige na trávnikoch,“ ozrejmil Mráz. Aj on súhlasil s trénerom Kaplanom, že príprava na nový ročník bola krátka, no o to náročnejšia.
Lukáš Raník, ktorý je okrem manažéra MŠK, je i viceprimátorom mesta Púchov. Za mesto vyjadril poďakovanie hráčom i realizačnému tímu za minulosezónnu úspešnú reprezentáciu Púchova. „Želám tímu podobne úspešnú sezónu. Dúfam, že ju nepreruší pandémia a diváci si budú môcť vychutnať výkony púchovských futbalistov priamo na štadióne,“ zdôraznil Raník.
Novinkou v porovnaní s minulým ročníkom je uzatvorenie zmluvy so slovenskou komerčnou televíziou, ktorá ako marketingový partner spúšťa nový televízny kanál, ktorý bude vysielať priame prenosy zo slovenských futbalových súťaží. „Veľmi ma teší, že aj napriek pandémii a s ňou súvisiacou neľahkou situáciou podnikateľských subjektov, pokračujú všetci naši partneri v spolupráci s klubom. Je to aj pre nás akási spätná väzba, že to robíme dobre a že sú s nami spokojní,“ uzavrel viceprimátor.

Milan Podmaník