Výstava výtvarných prác absolventov ZUŠ

489

Počas utorňajšieho dopoludnia sa v koncertnej sále Základnej umeleckej školy v Púchove zhromaždili desiatky rodičov absolventov 4. ročníka výtvarného odboru. Konala sa totiž vernisáž výtvarných prác detí, ktoré už v dnešných dňoch majú úspešne za sebou prvý stupeň štúdia.

Vernisáž odštartovala dvomi klavírnymi sólami žiačok, ktoré navštevujú hudobný odbor ZUŠ. Všetkých zúčastnených na úvod privítala riaditeľka školy Zdenka Tunegová, ktorá je na absolventov pyšná a pozitívne zhodnotila vystavené postupové práce. „Keď som si túto výstavu v pokoji pozrela ešte pred samotným začiatkom vernisáže, tak som skonštatovala a to nie som výtvarníčka, že všetky vystavené práce sú pre mňa umeleckými dielami,“ dodala riaditeľka školy. Neskôr sa o privítanie postaral aj viceprimátor mesta Roman Hvizdák.

Učiteľky výtvarného odboru Mária Dorčíková, Janka Michaliková a Martina Divinská sa snažia svojich žiakov na hodinách inšpirovať a neklásť ich vlastnej kreativite žiadne medze. Na výstave bolo preto vidieť rôzne výtvarné techniky. Žiaci sa okrem klasickej maľby popasovali aj s výrobou keramiky, ktorá už z diaľky doslova hýrila farbami.

Výtvarný odbor absolvovalo tento školský rok viac ako 40 štvrtákov. Všetci absolventi postúpili na druhý stupeň, kde budú svoj talent ďalej rozvíjať a zdokonaľovať sa chystajú nielen v maľbe, ale aj v rôznych iných zaujímavých technikách.

Text a foto: Barbora Krchňavá