Z handričky veľkonočný zajac

90

Seniori jarné upratovanie striedali s pohybom a tvorivosťou

Tak a je to tu znova, jar je v plnom prúde. Veľká noc je za nami. Toto obdobie pre mnohých, teda aj pre nás seniorov znamenalo každoročné veľké upratovanie. Upratovanie v domácnosti okolo domov a napokon aj účasť na jarnom púchovskom jarmoku, či na Jarnej brigáde pri príležitosti Dňa zeme organizovanej našim mesto. Je pravda, že nám starším už tá robota tak rýchle nejde. A neraz si povzdychneme, keby bolo menej tých rôčkov boli by sme obratnejší. No i napriek tomu sme prispeli trochou našich síl k tomuto kolotoču prác.

My v dennom centre seniorov máme tak trochu výhodu v tom, že môžeme naše sily zregenerovať aj inou činnosťou. Aktívnym pohybom a tvorivosťou, využívajúc rôzne krúžky, ktoré máme vytvorené. Mohli sme teda prácu s upratovaním striedať s pohybom na čerstvom vzduchu s trekovými paličkami. Ale aj tvorivou činnosťou na kreatívnom krúžku. Spojili sme na ňom práve ten predveľkonočný zhon pri upratovaní s tvorivosťou a vytvárali sme napríklad z tzv. „švédskej handričky“ symbol jari veľkonočného zajačika, alebo sme ho uhačkovali.

A práve tieto naše výtvory sme ukázali púchovskej verejnosti v našom stánku na jarnom jarmoku. Využili sme ich aj pri veľkonočnej výzdobe v našich domácnostiach, či obdarovali svojich vnukov cez veľkonočnú oblievačku. Napokon našou turistickou vychádzkou sme zabezpečili aj dobrú a vitamínovú pochúťku na našich stoloch z medvedieho cesnaku.

Emília Luhová