Z Komárna Púchovčania bod nepriviezli

41

Komárno – MŠK Púchov 3:1 (2:0)

Góly: 5. Druga, 44. Németh, 48. Šimko – 79. Loduha
ŽK: Šmehyl, Tóth, Szocs, Šurnovský – Holáň, Afolabi, Martinček, D. Pilný, Kopičár, rozhodcovia: Libiak – Mihalík, Hrebeňár, 450 divákov

Po dvoch víťazstvách cestovali Púchovčania na juh Slovenska, kde narazili na ambiciózne Komárno, ktoré sa pohybuje v horných poschodiach druholigovej tabuľky. Domácim vyšiel úvod stretnutia, keď už v piatej minúte sa k odrazenej lopte dostal Druga a nekompromisne prestrelil Strelčíka v bránke Púchova – 1:0. O šesť minút mohli Púchovčania vyrovnať, Ullman však nedokázal spracovať presný center do pokutového územia. V 24. minúte boli opäť blízko k vyrovnávajúcemu gólu hostia, keď rotovaná strela Kopičára z priameho kopu opečiatkovala brvno domácej bránky. Na druhej strane v 37. minúte mohli domáci svoj náskok zveľadiť. Domonskos prekonal Strelčíka, no loptu z bránkovej čiary poslal do bezpečia Afolabi. Päť minút pred koncom mal striedajúci Kapusniak najväčšiu šancu Púchova v prvom polčase. Ullman posunul loptu Martinčekovi, ktorý na zadnej tyči našiel centrom Kapusniaka, no lopta z jeho hlavy letela nad bránku. Trest prišiel už o dve minúty, kedy Németh z priameho kopu prekvapil Strelčíka – 2:0.
Aj úvod druhého polčasu patril Komárnu, keď už po troch minútach sa po rohovom kope presadil Šimko – 3:0. Púchovčania sa nevzdávali, no stihli už iba skorigovať, keď Holáňov center umiestnil do domácej siete Loduha – 3:1. Púchovčania sa už strelecky presadiť nedokázali. I tentokrát podľahli kvalitnému súperovi aj vďaka nepremeneným príležitostiam.

Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Martinček (66. Ozimý), Kopičár, Afolabi, Lackov, Kopiš, Loduha, Holáň, Ullman (83. Chupáň), Mráz (32. Kapusniak), D. Pilný (66. Krčula), tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 12. kola:
Slovan Bratislava B – Rohožník 0:1, Žilina B – Skalica 0:2, Humenné – Námestovo 2:0, Bardejov – Banská Bystrica 0:1, Trebišov – Košice 0:3

1. B. Bystrica 12 9 2 1 26:8 29
  2. Humenné 11 8 2 1 16:5 26
  3. Komárno 12 8 2 2 20:10 26
  4. Podbrezová 11 8 0 3 23:12 24
  5. Skalica 10 7 2 1 14:4 23
  6. Košice 11 5 2 4 24:15 17
  7. Petržalka 9 5 1 3 17:8 16
  8. Žilina B 12 4 3 5 26:20 15