Polícia informuje

177

Lúpež na Štefánikovej ulici
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého bol pri mliečnom automate na Štefánikovej ulici zranený muž, ktorého mali zbiť neznáme osoby. Hliadka mestskej polície našla na mieste sedieť muža z Púchova, ktorý mal na pravej strane hlavy krvavé zranenie. Muž hliadku informoval, že ho fyzicky napadli neznámi muži, ktorí ho dokopali, spôsobili mu zranenia celého tela a ukradli mu mobilný telefón, peniaze a doklady. Muž bol pod vplyvom alkoholických nápojov. Pri ňom bol muž, ktorý privolal hliadku mestskej polície a aj zdravotných záchranárov. Pre dôvodné podozrenie, že došlo k zločinu lúpeže, privolali mestskí policajti hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove. Zraneného muža previezli zdravotní záchranári na ošetrenie do považskobystrickej nemocnice. Na základe dostupných informácií sa hliadka mestskej polície dozvedela aj mená dvoch údajných páchateľov, informovala o tom štátnu políciu.

Nezmestil sa do kože…
Hliadku mestskej polície privolali do pohostinského zariadenia na Továrenskej ulici v Púchove, kde sa mal muž evidentne pod vplyvom alkoholu správať neslušne a bol agresívny. Keďže muž odmietol mestským policajtom preukázať svoju totožnosť, správal sa vulgárne a bol agresívny, predviedla ho hliadka na oddelenie mestskej polície. Tam zistili, že ide o muža z Horných Kočkoviec. Orientačnou dychovou skúškou namerali mestskí policajti v dychu mužovi takmer 1,7 promile alkoholu. Následne ho odovzdali synovi v mieste bydliska. Priestupok vyriešili mestskí policajti blokovou pokutou vo výške 10 eur.

Poškodil papuču i blatník
Upozornenie o umiestnení technického prostriedku na zabránenie odchodu automobilu (papuča) nerešpektoval na Hoštínskej ulici v Púchove muž z Nimnice. Napriek nasadenej papuči sa pohol, čím došlo k poškodeniu vnútornej časti blatníka automobilu a poškodeniu technického prostriedku na zabránenie odchodu vozidla. Hliadka na mieste vyhotovila fotodokumentáciu, priestupok potrestala pokutou vo výške 20 eur.

Na okresných cestách sa za trištvrte roka stalo 62 dopravných nehôd, zomreli pri nich dvaja ľudia
Na cestách Púchovského okresu sa od začiatku roka do konca septembra stalo 62 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku o 20 dopravných nehôd viac. Zomreli pri nich dvaja ľudia, ťažké zranenia utrpelo šesť osôb, ľahké zranenia utrpelo 15 ľudí. V desiatich prípadoch zavinili dopravné nehody na cestách Púchovského okresu vodiči pod vplyvom alkoholu.
V rovnakom období došlo na cestách v Trenčianskom samosprávnom kraji k 830 dopravným nehodám (+5), z toho s následkom na živote alebo zdraví bolo 308 dopravných nehôd (-24). Pri dopravných nehodách bolo 17 osôb usmrtených (-7), 38 osôb bolo ťažko zranených (-17) a 314 ľahko zranených (-10).
Najviac dopravných nehôd sa za trištvrte roka stalo v Trenčianskom kraji v okrese Prievidza (92), najmenej v okrese Myjava (25). Najviac obetí si vyžiadali cesty Ilavského okresu, kde za trištvrte roka prišli pri dopravných nehodách o život štyria ľudia.
Požitie alkoholu bolo u vinníkov dopravných nehôd zistené v 108 prípadoch (-1). Pri týchto dopravných nehodách boli 3 osoby usmrtené (-6), 3 osoby boli ťažko zranené (-2) a 39 osôb bolo ľahko zranených (+9).
Vodiči motorových vozidiel zavinili pod vplyvom alkoholu 96 dopravných nehôd (+3), vodiči nemotorového vozidla zavinili pod vplyvom alkoholu 11 dopravných nehôd (-1) a chodci 1 dopravnú nehodu (-3).

MsP Púchov, KR PZ Trenčín