Z práce Hasičského a záchranného zboru

83

Púchovskí hasiči hasili rozvodňu, odstraňovali stromy z cesty a zasahovali pri dopravnej nehode

Od 20. do 26. júna absolvovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Púchove tri výjazdy. Hasili elektrorozvodňu, odstraňovali stromy z cesty a likvidovali následky dopravnej nehody.

V piatok 21. júna absolvovali púchovskí hasiči výjazd do Horných Kočkoviec, kde likvidovali požiar rozvodne elektrického prúdu. V rovnaký deň vyrážali hasiči z Hasičskej stanice v Púchove do obce Lazy pod Makytou, kde odstraňovali z komunikácie spadnutý strom.

V utorok 25. júna jednotka HS Púchov zasahovala pri dopravnej nehode osobného vozidla v obci Záriečie. Púchovskí hasiči zabezpečili vozidlo proti požiaru a pomocou lanového navijaka vytiahli vozidlo na cestu.

Odporúčania hasičov v súvislosti s požiarmi automobilov v prírodnom prostredí

Letné mesiace so sebou okrem možnosti využiť prírodné kúpaliská prinášajú aj nárast výjazdov hasičov v súvislosti s požiarmi automobilov. Občania by pri návšteve prírodného kúpaliska a voľných priestranstiev mali pri odstavení svojich vozidiel rešpektovať isté opatrenia:  

  • parkovať vozidlá na miestach, ktoré sú na to určené – najmä na nehorľavých povrchoch (asfalt, betón, štrk, kameň atď.),
  • neparkovať vozidlá na priestranstvách po zbere obilnín,
  • neparkovať vozidlá na horľavom povrchu (strnisko, suchá tráva, seno atď.),
  • neparkovať vozidlá na priestranstvách, kde hrozí priamy kontakt vysokého strniska s rozhorúčeným podvozkom,
  • neskladovať v batožinovom priestore vozidla náklad, ktorý by mohol zvýšiť riziko explózie alebo podporiť horenie (tlakové fľaše, farby, strelivo atď.),
  • po vypuknutí požiaru vozidla vzdialiť sa do bezpečnej vzdialenosti od vozidla a okamžite kontaktovať hasičov na linku tiesňového volania 150 alebo 112.

Zdroj: HaZZ, HS Púchov