Zásahová činnosť HS Púchov od 31.1. do 7.2.2019

133

Dňa 31.1. 2019 bola jednotka Hasičskej stanice Púchov povolaná k požiaru novostavby rodinného domu v obci Horenická Hôrka. Po príchode na mieste zasahovala spolu s miestnou DHZO Lednické Rovne. Požiar likvidovali pomocou jedného C a jedného D prúdu.

Dňa 1.2. 2019 bola jednotka vyslaná k technickému zásahu – otvárania bytu na Štefánikovej ulici v Púchove (na 1.poschodí). Jednalo sa o osobu ktorá na výzvy priateľa nereaguje v uzamknutom byte. Byt pomocou technických prostriedkov otvorili, v byte sa nikto nenachádzal.

Dňa 3.2. 2019 bola jednotka povolaná k technickému zásahu na Mojmírovej ulici, kde sa mala nachádzať nevládna osoba volajúca o pomoc. Dvere otvorili pomocou technických prostriedkov. Majiteľka bytu ležala nevládna na zemi, ale bola pri vedomí. Po príchode ZZS sme osobu stabilizovali a transportovali zo 7. poschodia do sanitky.

Dňa 4.2. 2019 bola jednotka povolaná k dopravnej nehode jedného osobného vozidla, ktoré narazilo do stromu v obci Streženice. Vozovka na mieste dopravnej nehody bola zľadovatelá, havarovaný automobil bol mimo vozovky na kolesách. Jedna osoba mala bolesti v hrudníku, záchranári poskytli prvú predlekársku pomoc a po príchode RLP zranenú osobu pomohli transportovať do vozidla RLP. Po zabezpečení protipožiarnych opatrení na havarovanom vozidle zdokumentovali dopravnú nehodu.

Dňa 5.2. 2019 bola jednotka povolaná ku dopravnej nehode dvoch osobných vozidiel pred obcou Horovce. Obe havarované automobily boli mimo vozovky, jedna osoba bola zranená a už bola v starostlivosti RZP. Hasiči vykonali protipožiarne opatrenia a vrátili sa na hasičskú stanicu.

Zdroj: HS Púchov