Zhrnutie sezóny mladších žiakov – majstrov Slovenska

432
Foto: Slavomír Flimmel

Sezóna 2018/2019 sa začala po vylosovaní súťaže pre našich chlapcov v kategórií mladších úspešne. Súťaž sa rozbehla v dvoch skupinách, kde po rozlosovaní družstiev sme sa dostali do skupiny A oblasť západ – tu sme si postupne zmerali sily s mužstvami Komárno, VK Nové Mesto nad Váhom A, Nitra A. Súčasne prebiehali zápasy v skupine B, kde boli družstvá  VK Nové Mesto nad Váhom B, Nitra B, MVK Nové Mesto nad Váhom, Púchov. Naši zverenci nenašli v skupine premožiteľa a suverénnym spôsobom po výhrách nad všetkými družstvami vyhrali svoju skupinu A oblasť západ.

Herný systém súťaže bol nastavený na postup dvoch družstiev z prvého a druhého miesta do prelínacej súťaže o postup na záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska. Ďalšia časť súťaže sa začala so štyrmi účastníkmi, ktorí bojovali o postup na záverečný turnaj. Naši chlapci si počínali dominantne, kde po kolektívnych výkonoch postúpili z prvého miesta spolu s družstvom MVK Nové Mesto nad Váhom, ktorí skončili na druhom mieste v prelínacej časti súťaže a obaja si zaistili miestenku na záverečný turnaj.

Dňa 8. – 9. júna 2019 sa konal záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska v metropole Šariša. Finálového turnaja sa zúčastnilo osem družstiev: VO 1970 MŠK Púchov, VK Mirad PU Prešov, VKP SPU Nitra, OZ Šport Žilina, VK Junior 2012 Poprad, Liptovský Mikuláš, MVK Nové Mesto nad Váhom, VK Hamuliakovo. Po vylosovaní sa naši chlapci ocitli v skupine A s mužstvami VK Mirad PU Prešov, VKP SPU Nitra a OZ Šport Žilina. V prvom hracom dni sa Púchovčania stretli s domácim súperom VK Mirad PU Prešov. Po tesných koncovkách zvládli úspešný štart do turnaja a zvíťazili 2:0.  Po krátkej prestávke sme nastúpili proti družstvu VK SPU Nitra, ktorý bol považovaný za favorita turnaja a po kolektívnom výkone s menej chybami a úspešnými koncovkami sme zvíťazili v pomerne 2:0. Záver prvého hracieho dňa sme ukončili zápas proti papierovo slabšiemu súperovi OZ Šport Žilina, kde priestor dostali aj hráči z lavičky a vyhrali hladko 2:0 a postúpili do semifinále bez prehratého setu a zápasu.

Mladší žiaci VO 1970 MŠK Púchov získali v Prešove titul majstrov Slovenska. Vo finálovom stretnutí dokázali otočiť už pomaly stratený zápas a tešili sa z titulu.

V druhý hrací deň sme odštartovali zápas proti pre nás známemu družstvu MVK Nové Mesto nad Váhom, kde po suverénnom výkone sme si zabezpečili postup do finálového zápasu. Vo finálovom zápase sme nastúpili proti silnému mužstvu VK Junior 2012 Poprad, kde sme po nezvládnutej koncovke prvého setu najskôr prehrávali 0:1. Po povzbudení mužstva a skoncentrovaní výkonu sme vyrovnali stav zápasu na 1:1. V rozhodujúcom sete prehrávali Púchovčania v tie-breaku už 7:11, po oddychovom čase sa však zázračne vzchopili, zvíťazili 15:13 a stali sa majstrami Slovenskej Republiky. Radi by sme vyzdvihli suverénny výkon kapitána nášho družstva Michala Križáka, ktorý svojimi výkonmi dopomohol k zisku majstrovského titulu. Na záver by sme sa chceli poďakovať vedeniu klubu, trénerom, hráčom, rodičom a vedeniu mesta Púchov za dobre vytvorené podmienky pre volejbal v našom meste.

Majstrom Slovenska 2018/2019 prišla zagratulovať aj primátorka Katarína Heneková.
Horný rad zľava: šéftréner Ivan Štefko st., predseda klubu Mgr. Marián Turčáni, primátorka JUDr. Katarína Heneková, hráči Juraj Šedivý (13), Marek Vozár (4), tréner PaedDr. Ivan Štefko ml., hráči Peter Kaňka (3), Radoslav Prokop (11), tréneri Martin Dvorský, Rastislav Pagáč, Matej Pecho.
Doľný rad zľava: hráči Jakub Struhár (14), Zachariáš Galánek (6), Maximilián Moravčík (2), Michal Križák (kapitán 8), Šimon Žiačik (7), Samuel Ďurovec (1), Zachariáš Moravčík (9).

Matej Pecho