Zimu v Púchove privítali hneď dvaja Martinovia

117
Takto vyzeral Martin na bielom koni na pešej zóne vlani.

11. november patril všetkým Martinom a tiež podujatiu s názvom Vítanie zimy v Púchove.

Pešia zóna sa zaplnila malými aj veľkými návštevníkmi, ktorí prišli spoločne privítať zimu a vypočuť si speváka Martina Haricha s kapelou. Počasie však nebolo úplne také, aké by sa na Martina patrilo. Skutočných snehových vločiek sa Púchovčania nedočkali, ale organizátori mali pripravený náhradný plán a napokon predsa len „zasnežilo“.

Piatkový podvečer odštartovala svojím spevom Karin Riljaková zo ZUŠ v Púchove a predviedla svoj hlasový potenciál v dvoch nachystaných piesňach. Po jej speve nasledoval už príchod samotného Martina na bielom koni, ktorého deti netrpezlivo očakávali. Po ôsmykrát dodržal tradíciu a prišiel aj tento rok, aby nedočkavým detským tváram rozdal sladkosti a prevetral svojho bieleho štvornohého tátoša po pešej zóne.

Neskôr nasledoval koncert Martina Haricha spolu s kapelou W.A.F. Svojimi rytmickými piesňami, ktoré sú známe z takmer všetkých slovenských rádií, rozhýbal publikum a ako sám poznamenal, najkrajším meninovým darčekom je pre neho to, že môže svojou hudbou ľudom robiť radosť: „Som v Púchove už po tretíkrát a vždy to bol výborný koncert. Tento môžem ako najlepší doteraz, maximálne som si ho užil a dúfam, že aj Púchovčania.“

Uvítanie zimy viac priblížilo vianočný čas, ktorý kvapom prichádza. Advent začne tento rok už 27. novembra, vianočnú atmosféru môžete nasať aj na tradičnom Mikulášskom jarmoku, ktorý mesto Púchov pripravuje na sobotu 3. decembra.
-bak-, Foto: Z. Návojová