Zlato pre púchovské plavecké nádeje na majstrovstvách Slovenska

402

ÚSPEŠNÉ PÚCHOVSKÉ PLAVECKÉ NÁDEJE

Pre najmladších púchovských plavcov boli záverečné preteky letnej sezóny viac než úspešné.

Ako prví rozbehli sériu Majstrovstiev Slovenskej republiky Tymon a Sheryl Hantákovci pod vedením trénerky Dany Strelčíkovej na pretekoch FPD Slovenský pohár plaveckých nádejí, ktoré sa konali 3.júna 2023 v Dolnom Kubíne za účasti takmer 200 plavcov z 26 slovenských klubov.

Pretekári plávali všetkými plaveckými spôsobmi v dĺžkach podľa vekových kategórií. Konečné poradie sa určovalo súčtom bodov z troch najlepšie zaplávaných disciplín kombinácie – motýľ, znak, prsia, voľný spôsob.

Sheryl Hanták plávala v kategórii 7-ročné dievčatá. V disciplínach 25m voľný spôsob a 25m motýľ získala zlatú medailu. Striebro si odniesla z 25m prsia a 25m znak. V celkovom poradí obsadila vynikajúce druhé miesto.

Tymon Hanták plával 100 metrové trate. Celkovo svoju kategóriu 10 ročných chlapcov vyhral z náskokom 25 bodov. Zároveň si odniesol 1x 1.miesto na 100m prsia, 2x 2.miesto 100m voľný spôsob, 100m znak a 1x 4.miesto na 100m motýľ. Obaja vo všetkých štartoch dosiahli vynikajúce osobné rekordy.

Z MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA S DVOMA ZLATÝMI TITULMI

Víkend od 16. do 18.júna patril Majstrovstvám Slovenska na vonkajšom otvorenom 50 metrovom bazéne v Štúrove mladším žiakom. Na tieto preteky sa kvalifikovalo 232 plavcov zo 49 klubov.

Púchovské plávanie reprezentovali v silnej konkurencii dve dievčatá Terezka Labantová (rok narodenia 2013) a Ivanka Šmigurová (r.n.2012) s trénerkou Danou Strelčíkovou.

Tereza Labantová sa stala dvojnásobnou majsterkou Slovenska v disciplínach 50m voľný spôsob (34,38s.) a 100m voľný spôsob (1:15,69s.). Bronzovú medailu získala za 100m motýľ (1:31,79s.), 4.miesto 100m prsia, 5.miesto 200m voľný spôsob a desiata skončila na 200m znak. Zároveň dosiahla najlepší bodový výkon vo svojej kategórii.

Ivanka Šmigurová (tréner Peter Ruman) obsadila krásne 4.miesto v disciplíne 100m motýľ, 7.miesto na 100m prsia, 9.miesto 400m polohové preteky, 14.miesto 50m voľný spôsob a na 15.mieste skončila na 200m prsia. Obe plavkyne si zaplávali veľmi krásnych a kvalitných 6 osobných rekordov.

Našim plaveckým nádejam patrí veľká gratulácia za dosiahnuté úspechy a poďakovanie za reprezentáciu klubu a nášho mesta.