Zlato pre ZŠ Gorazdova z majstrovstiev Slovenska

717

V dňoch 20.-21.6. 2018 sa v Trnave konali v rámci Kalokagatie školské majstrovstvá Slovenska starších žiakov vo volejbale, kde malo mesto Púchov zastúpenie prostredníctvom nášho družstva zo ZŠ Gorazdova. Na Kalokagatii sme sa zúčastnili naposledy v školskom roku 2015/2016, keď sme obsadili 4. miesto.

V prvý hrací deň, sme sa stretli v „skupine smrti“ s družstvami zo ZŠ Práce z Komárna, British International School Bratislava a ZŠ Juh z Vranova nad Topľou. Hneď v prvom zápase bolo naše družstvo vystavené ťažkej skúške, keď v prvom sete prehrávalo s družstvom z Vranova 18:11, nakoniec sa nám však podarilo set otočiť a zvíťaziť, čo sa prejavilo na súperovi, ktorý sa rozsypal a druhý set hladko prehral.

V druhom zápase sme zvíťazili 2:1 nad družstvom z Komárna, ktoré sa už tradične prezentuje nadštandardne bojovným výkonom. Po prvom vyhranom sete nám súper nič nedaroval a vyrovnal, takže sa rozhodovalo v tajbrejku, ktorý sme zvládli lepšie my a pripísali si ďalšie body. Tretí zápas proti družstvu z Bratislavy bol v porovnaní s predchádzajúcimi ľahší a po víťazstve 2:0 sme postupovali z prvého miesta. Nakoniec „čierny Peter“ ostal v rukách chlapcov z Komárna, ktorý prehrali so žiakmi z Vranova a po obsadení 3. miesta v skupine do bojov o finále nepostúpili.

Druhý hrací deň mal na programe iba dva zápasy, semifinálový a finálový, resp. Zápas o 3.-4. miesto. Najskôr sme si v semifinálovom zápase poradili s družstvom zo ZŠ Slovenská Ľupča 2:0 (14, 17), čím sme sa prebojovali do finále, kde nás opäť čakalo družstvo z Vranova nad Topľou. Pred finále, ale aj počas neho panovalo na oboch stranách obrovské napätie, keďže jednoznačným favoritom nebolo ani jedno družstvo. Prvý set sa nám až prekvapivo na body hladko podarilo vyhrať 25:14, aj keď priebeh setu nebol vôbec jednoznačný. Napriek tomu napätie nepoľavilo, prvý vzájomný zápas totiž ukázal, že žiadny náskok nie je dostatočný. Druhý set bol „ako na húpačke“, družstvá sa striedali vo vedení, najprv sme vyhrávali 11:7, vzápätí súper šnúrou 7 bodov otočil na 14:11, ale oddychovým časom sa nám podarilo súpera zastaviť a otočiť na 16:14 v náš prospech, vzápätí však bolo 18:16 pre súpera a v podobnom duchu sa niesol aj zvyšok setu. Nakoniec sme zvíťazili 25:22, ale priznám sa, že tak hektický set a následnú radosť som už veľmi dávno nezažil.

Okrem majstrovského titulu pre našu ZŠ Gorazdova a zároveň aj mesto Púchov sme si odniesli aj sošku pre najlepšieho smečiara, ktorú zaslúžene dostal Matej Turčáni, ktorý sa napriek tomu, že družstvo podalo kolektívny výkon najviac zaslúžil o víťazstvo. Reprezentovali nás Matej Turčáni, Richard Kvasnica, Stanislav Cíbik, Patrik Pišoja, Alexej Maslák, Vladimír Mušák, Marek Pivko, Tobias Medňanský, Jakub Jurovčík, Dávid Trnka, Samuel Ďurovec, ale nesmieme tiež zabudnúť na Olivera Pišoju, ktorý sa síce zaslúžil o účasť na MSR, ale pre zranenie sa nezúčastnil.

Na záver by som rád poďakoval vedeniu ZŠ Gorazdova, ale i mesta Púchov za vytvorené podmienky, ktoré nám umožnili tento fantastický výsledok dosiahnuť.