Zmeny v Mestskej autobusovej doprave

299

Zmeny cestovných poriadkov boli koncom minulého roku schválené tak, aby spoje Mestskej autobusovej dopravy (MAD) Púchov nadväzovali na vlakové spoje podľa grafikonu Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s.

MAD Púchov odvtedy obsluhuje vlakové spoje z a do mesta hlavne linkami č.1, 2, 4, 41, pomáhajú aj ostatné linky 5, 50, 51, 6, 60, 61, 3, 30, 31a, 31b… V čase od 8:00 – 12:00 a 16:00 – 20:00 obsluhuje vlakové spoje hlavne linka č.1. V čase robotníckych spojov je linka č.1 nahradená linkami č.2, 4 a 41. Linky č.4, resp.41 (zachádza k MŠK) sú zrýchlené linky cez Ul. Továrenskú ku Conti-sever. Hlavné odchody vlakov sú vo väčšine prípadov každú celú hodinu.

Čo v prípade meškania vlaku?

V prípade meškania vlakov, teraz je to hlavne zo smeru z Košíc (Žilina, Považská Bystrica), môžu cestujúci pri ceste do mesta využiť aj druhú alternatívnu zastávku „Továrenská“ v Horných Kočkovciach. Napr.: vlak má príchod od Považskej Bystrice o 8:00, spoj MAD má odchod spred železničnej stanice o 8:08. Ak ale vlak mešká 10-12 minút, môže cestujúci ísť z vlakového nástupišťa cez podchod priamo na zastávku „Továrenská“, kde stihne ten istý spoj s odchodom o 8:15.

Ďalšie zmeny cestovných poriadkov

Odchody a príchody vlakov sa budú meniť od 9.6.2019. Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. ich zverejnila na www.slovakrail.sk. Dňa 22.5.2019 bude prerokovávať zmeny cestovných poriadkoch MAD dopravná komisia pri mestskom zastupiteľstve. Vyhodnotí tiež využitie a opodstatnenie rozšírených možností Mestskej autobusovej dopravy Púchov po posledných zmenách cestovných poriadkov.

Mobilná aplikácia UBIAN

Cestujúci v MAD Púchov môžu využívať aj mobilnú aplikáciu UBIAN, pomocou ktorej si môžu na mobilnom telefóne zistiť odchody nielen autobusov MAD a PAD (prímestskej autobusovej dopravy) z požadovanej zastávky do cieľovej, ale aj vlakov. Aplikácia sa dá stiahnuť na play.google.com a informácie sú dostupné aj pri práci na osobnom počítači: www.ubian.sk.

Zdroj: MAD Púchov