Zo záchranárskych bojov až na pozíciu vicemajstra

315

Púchovskí futbalisti majú za sebou úspešnú sezónu 2015/16. MŠK Púchov v západnej skupine tretej najvyššej súťaže bojoval celú sezónu o čelo tabuľky a napokon sa umiestnil na druhom mieste. Pri bilancovaní sezóny teda v púchovskej futbalovej verejnosti prevláda spokojnosť.

Pokrok je viditeľný najmä pri pohľade na predchádzajúce sezóny. Púchovský futbal zažil prakticky najúspešnejšiu sezónu od roku 2010, kedy sa ešte vtedajší FK Púchov umiestnil v druhej najvyššej súťaži na tretej priečke. Odvtedy žiaľ nasledoval postupný pád miestneho futbalu, sprevádzaný v sezóne 2010/2011 vypadnutím do tretej ligy a odhlásením sa z nej v ročníku 2011/2012.

Ťažko nájdeme niekde na okolí turbulentnejší športový príbeh, než v púchovskom futbale. Najmä vďaka snahe vtedajšieho vedenia FK Púchov prežil futbal v Púchove aj v náročných podmienkach sezóny 2012/2013, kedy púchovskí futbalisti nemohli využívať hlavný štadión. Po prechode futbalu pod MŠK nastalo očakávané obdobie stabilizácie.

Pred rokom sa mužstvo s námahou zachránilo v tretej lige, pričom v lete káder neprešiel žiadnymi výraznými zmenami. Najväčšou posilou do nového ročníka bol útočník Marek Gajdošík, popri nemu sa do kádra zaradili viacerí hráči, ktorí vyšli zo staršieho dorastu. Práve Marek Gajdošík, ktorý na drese nosil pre útočníka netradičné číslo 4, bol s trinástimi gólmi najlepším strelcom mužstva. Púchovčanom fantasticky vyšla jesenná časť ročníka a cez zimnú prestávku boli veľmi blízko k postupovým priečkam. Úvod jari priniesol nešťastnú domácu prehru s Lednickými Rovňami a potom aj pamätnú kontumáciu v Komárne. Domáca výhra s Nededom však mužstvo dobre naštartovala a jarné výsledky sa zlepšili. V posledných piatich kolách vybojoval Púchov trinásť bodov z celkových pätnástich možných a v konečnom poradí poskočil na pozíciu vicemajstra.

Púchovčanov čaká počas júla letná príprava na nový ročník 2016/17. Postupová miestenka môže byť v novej sezóne ešte atraktívnejšia, keďže druhá liga sa od sezóny 2017/18 vracia k celoslovenskému formátu a tak by sa prípadný postupujúci mohol stretnúť s atraktívnejšími súpermi v kvalitnej súťaži.

Spracoval: T. Schügerl