Kapitán M. Riška: Pokračovať v nastolených trendoch pre úspech v budúcej sezóne

608

Jednou z osobností tímu bol kapitán Michal Riška. Skúsený obranca, ktorý v Púchove pôsobí s krátkou prestávkou od mládežníckych kategórií, priblížil svoje pocity po skončení sezóny 2015/16. V slovách 29-ročného rodáka z Lipovej prevláda pri hodnotení spokojnosť.

Druhé miesto v tabuľke, najlepšia defenzíva v súťaži a zisk okrúhlych šesťdesiatich bodov. Panuje s priebehom ročníka spokojnosť?
Zaznamenali sme posun v počte strelených gólov, čo nás posunulo v tabuľke na vyššie priečky. V defenzíve si udržiavame vysoký štandard a nebyť kontumácie a dvoch pokazených zápasov, tak by sme inkasovali len nejakých dvadsať gólov za celú sezónu. Ak budeme pokračovať v nastolených trendoch, tak môžeme byť v ďalšej sezóne úspešní!

Zrejme sa zhodneme, že jesenná a jarná časť sa svojím priebehom líšili. Ktorá časť sezóny ťa viac potešila?
Takto to neviem porovnať, ale určite potešili výkony mužstva vo Veľkom Mederi, Prievidzi alebo v poslednom kole v Šamoríne. Ak by sme sa výkonnostne vedeli dlhodobo držať na takejto úrovni, tak by naša hra tešila nielen nás samých, ale aj divákov.

Na postupujúci Šamorín ste stratili šesť bodov. Čo možno mužstvu chýbalo, aby vybojovalo miestenku do vyššej súťaže?
Chýbala nám už spomenutá vyrovnanosť výkonov. Nebyť „hluchých“ momentov počas sezóny, tak sme mohli do boja o postup prehovoriť podstatne viac. Veď s postupujúcim Šamorínom sme vyhrali oba zápasy a napriek tomu mal v konečnej tabuľke o šesť bodov viac…

Do kádra sa zaradili viacerí mladí hráči a odchovanci klubu. Priniesla generačná obmena potrebné oživenie?
Ja by som to nenazval generačná obmena. Pokiaľ sa má v Púchove robiť futbal poctivo, tak sa musí každý rok do A-mužstva posunúť niekoľko chalanov z dorastu. Chalani v dorasteneckom veku dostali šancu v tréningu a postupne aj v majstrovských zápasoch. Šance sa chopili veľmi dobre a verím, že od novej sezóny budú súčasťou kádra.

Aký je tvoj program na najbližšie týždne a čo očakávaš od novej sezóny 2016/17?
Koncom júna odchádzam na pracovno-vzdelávaciu stáž do ruského Petrohradu, kde pobudnem zopár týždňov. Do prípravy sa zapojím ihneď po návrate na Slovensko. V novej sezóne si želám, aby sa všetkým vyhýbali zdravotné problémy a aby sme hrali futbal, ktorý bude všetkých baviť.
Spracoval: T. Schügerl