ZŠ s MŠ Slovanská v súťaži „Daj si čas“

70

Vyskúšali sme znovu a teraz sa oplatilo… Dňa 28.09.2020 sa naši piataci a šiestaci zúčastnili natáčania súťaže ,,Daj si čas“ v RTVS v Bratislave, ktorá sa vysiela každú sobotu okolo 9-tej hodine ráno.

Táto súťaž je zábavná relácia s moderátormi Mimom Ambrózom a Michaelou Kertézsovou. V piatich súťažných kolách sa deti z rôznych kútov Slovenska spoločne pozerajú na tie najvýznamnejšie metropoly sveta, ktoré vytvárali dejiny z historického pohľadu a mali vplyv na vývoj súčasnej spoločnosti.

Naši žiaci sa museli popasovať so svetovou metropolou Londýn. Po absolvovaní všetkých hygienických opatrení si dva štvorčlenné tímy červených a modrých šiestakov zmerali svoju fyzickú zdatnosť a vedomosti.

Aj keď obidva tímy bojovali statočne a snažili sa, predsa vyhralo družstvo červených, ktorí si okrem výhry odnášali aj hrejivý pocit z víťazstva. Obidve družstvá dostali od televízie prenádherné knihy, tričká a pravdaže aj finančnú výhru, ktorú žiaci využili na zakúpenie vakov na sedenie do ich triedy.

Relácia bude ešte len odvysielaná v RTVS. Termín bude zverejnený na: zsslovanpu.edupage.org a na facebookovej stránke našej školy.

Lucia Húževková