Župa bude opäť očkovať aj bez registrácie

87

Ak potrebujete druhú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, zbystrite pozornosť. Na trenčianskom výstavisku sa ňou v sobotu 24. júla bude očkovať posledný raz. Prísť môžete aj bez objednania cez systém NCZI.

Počet voľných miest na mimoriadne preočkovanie vakcínou od AstraZeneca je 600, očkovať sa bude v čase od 8.00 do 15.00 h. „Kapacity sme otvorili aj pre tých ľudí, ktorí svoj pôvodný termín nestihli alebo sa ho nemohli z rôznych dôvodov zúčastniť. Na preočkovanie môžu prísť objednaní aj neobjednaní, dôležité je vziať si so sebou občiansky preukaz, preukaz poistenca a doklad o zaočkovaní I. dávkou vakcíny,“ informovala Elena Štefíková, vedúca Odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci Ú TSK.

Na prievidzskom Zimnom štadióne očkovacie tímy naďalej očkujú vakcínou Comirnaty (Pfizer). Vakcinačné centrum bude otvorené len v sobotu v čase od 8.00 do 17.00 h, prijímať bude objednaných aj tých bez objednania. Pripravených je 2.100 miest, z toho 100 dávok je určených pre deti od 12 rokov. Rovnako je nutné vziať si so sebou občiansky preukaz, preukaz poistenca a v prípade preočkovania aj doklad o zaočkovaní I. dávkou. Odporúčame mať so sebou aj vyplnené tlačivá – anamnestický dotazník a písomný informovaný súhlas. Za rešpektovanie všetkých pokynov vopred ďakujeme!

TSK