Župný dom pozýva na Eko-deň

254
Processed with VSCOcam with f2 preset

Deň Zeme si môžete pripomenúť i v BODE KULTÚRY_ŽUPNÝ DOM, pri ktorom občianske združenie (OZ) MŔTVA KOSŤ organizuje 23. apríla v sobotu zaujímavé podujatie.

Bez práce nie sú koláče
Podujatie začína o 10.00 pred spomínanou budovou, odkiaľ sa všetci záujemcovia presunú k brehu Váhu. „Do 15.00 hodiny plánujeme prejsť celým púchovským brehom od privádzača až k Tescu, kde budeme zbierať odpadky,“ povedal o plánovanom trasovaní čistení prírody organizátor Andrej Rafaj. Podľa jeho slov si dobrovoľníci môžu zobrať len niečo malé pod zub. Vrecia na odpad a rukavice zabezpečia členovia OZ Mŕtva kosť.

Eko-filmy, zdravé jedlo a vinylové platne
„Medzi treťou a pol šiestou hodinou popoludní pokračujeme v Župnom dome ekologickým programom, teda premietaním filmov z festivalu JEDEN SVET,“ prezradil Rafaj. Vstup na projekciu je voľný. Neplatia ani účastníci zberu odpadkov pri pokračovaní programu, a to na vegetariánskej večeri. Ostatní prispejú symbolickým eurom, ktoré sa použije pri zaplatení surovín na výrobu jedla. „Následne môžete ochutnávať so všetkých pripravených jedál alebo si priniesť a odprezentovať svoje vlastné,“ spomenul Rafaj. S plným bruchom môžete po 22.00 hodine zostať na vinylovú párty s oldies piesňami. LP platne bude za mixážnym pultom v rytme starých hitov vymieňať DJ Strapatý.
-pam-