Zverejnili podrobné výsledky miest a obcí z testovania na COVID-19

581

Počas uplynulého víkendu bolo v rámci operácie Spoločná zodpovednosť testovaných celkovo 459 miest a obcí. Ozbrojené sily SR totiž nad rámec pôvodne plánovaných 458 miest a obcí vyhoveli aj žiadosti starostu obce Podhorany v okrese Kežmarok, ktoré tak pribudli na zoznam testovaných lokalít.

„Podhoranom sme samozrejme vyhoveli a teší nás, že sme tak mohli podporiť zodpovedný prístup vedenia obce a tiež miestnych obyvateľov. Výsledky všetkých testovaných miest a obcí sme tentokrát navyše na žiadosť samospráv rozdelili aj na rezidentov a nerezidentov testovaných oblastí. Verím, že to starostom a primátorom pomôže s prehľadom o výskyte ochorenia v ich samospráve a prípadne reagovať na vznikajúci problém,“ priblížil minister obrany SR Jaroslav Naď.

Šéf rezortu obrany poďakoval samosprávam za spoluprácu, ústretovosť a ochotu, s ktorou ku testovaniu pristúpili. Rovnako tak ocenil všetkých, ktorí sa na organizácii a samotnom testovaní podieľali. „Realizovať testovanie v takomto rozsahu je vždy výzvou a preto som oprávnene mimoriadne hrdý práve na našich vojakov a vojačky, ktoré dokázali, že ich služba vlasti nepozná pracovný čas, únavu, ani neochotu. Patrí im za to moja úprimná a obrovská vďaka,“ dodal.

4. kolo testovania využilo celkovo 110.609 obyvateľov, pričom pozitívne testy malo 2.501 z nich čo predstavuje pozitivitu 2,26 %. Súhrnne sa v rámci operácie Spoločná zodpovednosť urobilo už 5.921.772 antigénových testov. Rezort obrany sprístupnil podrobné výsledky miest a obcí z uplynulého testovania, k dispozícii je aj porovnanie ich výsledkov s predchádzajúcimi kolami. Prinášame údaje za okres Púchov:

Zdroj: MO SR, foto: Slavomír Flimmel