19. ročník tenisového memoriálu Rudolfa Crkoňa

268

19. ročník memoriálu Rudolfa Crkoňa je pripomenutím uplynutia dvadsiatich rokov od jeho smrti a tiež záverečnou bodkou za tenisovou sezónou. Memoriál sa každoročne koná na počesť tohto významného človeka, ktorý bol váženou osobnosťou na tenisovom kurte, ale aj mimo neho. 

Rudolf Crkoň je veľmi známe meno v púchovskej tenisovej histórii. Pre tenisový klub urobil počas svojho života veľmi veľa. „Bolo obrovskou tragédiou, keď náhle zomrel vo veľmi mladom veku 37 rokov,“ prezrádza jeho priateľ a bývalý spoluhráč Július Fialka. V dnešných časoch sa memoriálu aktívne zúčastňujú jeho dvaja synovia a tiež otec, ktorý veľmi podporuje túto myšlienku.

Jednotlivé zápasy turnaja prebiehali v štvorhrách. Súťažné dvojice boli miešané a turnaja sa mohli sa zúčastniť aj ženy aj muži. Veku sa tiež nekládli žiadne hranice. Turnaja sa každoročne zúčastňujú najmä členovia tenisového klubu Púchov, pre ktorých je memoriál tiež ukončením celej uplynulej sezóny. Niektorí tenisti, ktorí sa zúčastnili sú dokonca evidovaní v rebríčku ATP a na súťažiach dosahujú výborné výkony.

Turnaj vo štvorhrách je priateľským posedením a dlhoročnou tradíciou, ktorá je predovšetkým spojená láskou k tenisu. „Tento turnaj sa koná pre ľudí, ktorí sú srdcom tenisti a bol aj vytvorený ľuďmi, ktorí boli veľmi zanietení a nosili tenis v srdci. Myslím si, že nás zostalo ešte veľa takých, čo ho tam stále nosíme,“ dodáva predseda tenisového klubu Púchov, Eduard Kukosa.

19. ročníka memoriálu Rudolfa Crkoňa sa zúčastnilo 30 tenisových nadšencov. 15 dvojíc bojovalo o čo najlepšie umiestenia a po celom dni na tenisovom dvorci sa na tabuli objavili víťazné mená. Po úspešných odpaloch si svoje poháre prišli prevziať tri víťazné dvojice tohtoročného memoriálu:

Víťazné dvojice v štvorhre:
1. Filo – Kostelanský
2. Granec – Hájsky
3. bratia Kršiakovci
B. Krchňavá