3. kolo Pohára SFKABU v karate a kobudo Veľký Krtíš

207

V krátkom čase, po úspešnom druhom kole Pohára SFKaBU v Púchove, sa konalo 3.kolo, teraz pre zmenu na juhu stredného Slovenska – Vo Veľkom Krtíši. Maroš Hečko, propagátor karate a tréner klubu odviedol so svojim tímom skvelú prácu, ale našiel sa faktor, ktorý sa na súťaži podpísal dosť negatívne – chorobnosť súťažiacich.

Aj v CVČ ZŠ Gorazdova Púchove už večer pred súťažou vedeli že bude problém. Zo šiestich najlepších cvičencov museli zo súpisky škrtnúť Niki Arany, Mateja Behra a Rada Čača. Keď na poslednom tréningu prestavali družstvá, aspoň trochu popracovali na súhre pretekárov, cez noc, kvôli horúčke, vypadla ešte jednotka družstva žiakov – Matej Jancík. A tak sa súpiska na súťaž opravovala po tretí raz. A – družstvo cvičilo vo finálnej zostave až priamo na turnaji. Do súťaže kata družstiev 10-13 ročných, v zostave tvorenej Ninkou Zjavkovou. Maťkom Fedorom a Zhixuan Yu získalo nakoniec bronz.

Podobné problémy mali aj iné kluby, čoho výsledkom bola slabá obsadenosť kategórií. V Púchove sme mali 425 štartov, no v Krtíši ich bolo len niečo vyše 300 a tak organizátori pristúpili ku spájaniu kategórií, ktoré sú vekovo a technicky blízke. Ale neboli len negatíva, hoci ich bolo dosť. Napríklad púchovský pretekár Zhihang Yu, ktorý bol prvý raz na turnaji v karate, skončil medzi na prvom mieste a stal sa pre Púchov najväčším prekvapením turnaja. Ninka Zjavková mala síce v kategórii menej súperiek než obvykle, musela však cvičiť s cvičenkami s vyššími pásmi a po výbornom výkone skončila tretia. Stabilnú úroveň potvrdil Matej Fedor, ktorý si odniesol z Kata jednotlivcov bronz. Jediný zápasník z Púchova, ktorý cestoval do Krtíša, Tobias Murtin si odniesol tak isto bronz.

Ďalšou súťažou v karate v SFKaBU bude regionálny turnaj žiakov ROVNE CUP 22.4.2023 v Lednických rovniach, kde budeme mať možnosť vidieť mladých púchovských karatistov opäť na vlastné oči. Potom nás už čaká medzinárodný turnaj Slovakia Open 2023, jeden z najdôležitejších turnajov WUKF a Majstrovstvá Slovenska v Leviciach.