Volejbaloví juniori a mladší žiaci opäť zvíťazili

198

Juniori MŠK víťazne aj v odvete u súpera

Dňa 1. apríla odohrali naši chlapci dvojzápas v rámci odvety v 1. lige juniorov oblasť stred proti družstvu VO AC UNIZA Žilina. Po domácich víťazstvách dvakrát 3:0 sa splnili papierové predpoklady a na palubovke v Žiline sme v odvete zvíťazili rovnakým pomerom.

Výsledky 3:0 (13, 19, 9) a 3:0 (15, 15, 16) sú prejavom našej prevahy na ihrisku, keď sme súpera predčili vo všetkých herných činnostiach a to aj napriek tomu, že naše družstvo hralo bez Emila Gabka a Mateja Turčániho, ktorí si plnili zmluvné povinnosti v extraligovom Komárne. Nastúpili sme v zložení Jánoško M., Pivko, Maslák, Šatka, Žiačik a Križák, striedali Jurovčík J., Jánoško Š., Mazák a Galánek. Dvaja hráči z Prievidze, ktorí sú v našom klube na hosťovaní absentovali, napriek tomu však zápasy poslúžili ako príprava na baráž, ktorú doma odohráme 29. apríla. V prípade víťazstva postúpime na MSR, ktoré sa budú konať 6.-8. mája v Bratislave. V poslednom kole 22. apríla odohráme doma dvojzápas s družstvom MVK Zvolen, pričom máme za nami umiestnené družstvo VK Junior 2012 Poprad 8 bodový náskok.

V kadetskej súťaži sme 5. apríla odohrali odvetu proti družstvu VK Spartak UJS Komárno a po víťazstvách 3:1 (19, 17, -21, 10) a 3:0 (15, 18, 9) sme dosiahli povinné víťazstvá a upevnili si pozíciu družstva postupujúceho na MSR, ktoré sa uskutočnia v termíne 26.-28. mája vo Svidníku. Dve kolá pred koncom s náskokom 18 bodov na za nami momentálne umiestnené družstvo VK Nové Mesto nad Váhom, už nič nemôže ohroziť náš postup na spomenuté MSR. V posledných kolách nás ešte čakajú zápasy s ŠK Hamuliakovo na súperovej palubovke 16. apríla a S VK TAMI Bratislava na domácej 23. apríla.

Mladší žiaci opäť na víťaznej vlne…

6-kári po nečakaných prehrách 26.3. v dvojzápase v Nitre (oba skončili 3:2 pre domácich), si na Zelený štvrtok 6.4. predohrali zápasy č.47. a 48. 12.kola s VK Slávia SPU Nitra na domácej palubovke. V oboch zvíťazili zhodne po 3:0, aj keď ostatný set bol dramatický do poslednej sekundy (26:24).

Zostava: Babčan M., Berishand H., Furo T., Hachlinec O., Hupka R., Jančo D., Kišš L., Klobučník F., Kubáň Z., Mušák M., Máček E., Máček D., Ozimý T., Sulo R., Svoboda M., Turza L., Veteška V., Ďuriš D.(kapitán), pod trénerským vedením M. Pechu a M. Dvorského. V základnej skupine čaká našich 6-károv ešte 23.04. dvojzápas s VK Nové Mesto n/V.

4-kári MIDI pokračovali v nedeľu 2.4. turnajom na domácej palubovke. Posunutý začiatok turnaja na 9:00 umožnil dohrať v skupine odložené zápasy s VO HIT Trnava z prvého kola. Naše A-čko aj B-čko zvíťazili v dohrávaných zápasoch zhodne po 2:0.

V riadnom priebehu piateho kola potvrdili tímy našich mladších žiakov MIDI dominantné postavenie na prvých dvoch miestach v tabuľke s výsledkami VO 1970 MŠK Púchov A s VK NMV 2:0, s VO HIT TT 2:0, VO 1970 MŠK Púchov B s VK NMV 2:0, s VO HIT TT 2:0. Vo vzájomnom vyrovnanom súboji tentoraz zvíťazilo naše B-čko nad A-čkom 2:0. O výbornú atmosféru v hale sa postaralo okrem hráčov na palubovke aj cca 60, zväčša skalných – rodinných divákov.

Zostavy: Puchov A – Hupka R., Kaššovic M., Kubáň Z., Maček D., Maček E., Veteška V. Galánek F., tréner Pecho. M., Puchov B – Svoboda M., Jančo D., Jurči M., Kišš L., Kudlejová E., Mušák M., Bobot T., tréner Dvorský M.

4-károv čaká ešte 23.4. záverečný turnaj v NMV. Už dnes môžeme 6-károm aj 4-károm a ich trénerom zagratulovať k istému postupu do finále MSR.

3-károv MINI A-čko a B-čko čakajú ešte turnaje v 5.kole 22.04. v Hanuliakove a v 6.kole 6.05. privítajú doma tímy VK Spartak Komárno A a B.

VO 1970 MŠK