51. ROČNÍK SÚŤAŽE DOBROVOĽNÝCH HASIČOV O POHÁR PRIMÁTORA MESTA PÚCHOV

430
Jedno mali všetky družstvá spoločné - do súťaže išli s plným nasadením.

Putovný pohár primátora mesta Púchov zostáva v okrese, v Beluši

Muži Beluše a ženy Dulova sa stali celkovými víťazmi 51. ročníka súťaže dobrovoľných hasičov O pohár primátora mesta Púchov. Belušania zrejme sami neverili, že môžu zvíťaziť, pretože si ani nepočkali na prevzatie putovného i víťazného pohára. Štartovali ako desiati v poradí a dokázali sa najlepšie vysporiadať s asfaltovou mestskou traťou. Už po svojom
štarte však vedeli, že za sebou nechali jedného z favoritov – účastníka Slovensko-moravskej hasičskej ligy Nedašovu Lhotu. Na Belušanov napokon nestačilo žiadne mužské družstvo vrátane ďalších účastníkov Slovensko-moravskej hasičskej ligy. Príjemným
prekvapením je aj druhé miesto Dolnej Breznice, rovnako ako štvrtá priečka usporiadateľských dobrovoľných hasičov z Púchova. Do elitnej desiatky sa z družstiev z Púchovského okresu prebojovali ešte Hoštiná a Kvašov.

V ženskej súťaži si cennú trofej odniesli ženy Dulova, ktoré zvíťazili s takmer sekundovým náskokom pred dievčatami z moravskej Nedašovej Lhoty. Bronz si vybojovali Ihrišťanky, domáce Púchovčanky skončili šieste. Dievčatá Dulova zvíťazili aj v dorasteneckej kategórii,
v kategórii dorastencov si trofej za prvenstvo odniesli chlapci z Horného Lieskova.

Výsledky:
Muži: 1. Beluša – 15,52 sekundy, 2. Dolná Breznica – 16,93 s, 3. Nedašova Lhota – 17,16 s, 4. Púchov – 17,36 s, 5. Horný Lieskov – 17,61 s, 6. Rajecká Lesná – 18,12 s, 7. Hoštiná – 18,15 s, 8. Bolešov – 18,56 s, 9. Kvašov – 18,82, 10. Košecké Podhradie – 19,14 s, 11. Ihrište – 19,64 s, 12. Hlinsko – 20,20 s, 13. Zbora – 21,05 s, 14. Predmier – 21,38 s, 15. Púchov – starí páni – 24,86 s
Ženy: 1. Dulov – 18,48 s, 2. Nedašova Lhota – 19,63 s, 3. Ihrište – 19,79 s, 4. Kvašov – 19,81 s, 5. Vydrná – 21,94 s, 6. Púchov – 21,96 s, 7. Horná Poruba – 32,92
Dorastenci: 1. Horný Lieskov – 16,54 s, 2. Dolná Breznica – 16,84 s, 3. Pruské
– 18,61 s, 4. Záriečie – 23,85 s Dorastenky: 1. Dulov – 20,08 s, 2. Kvašov – 20,94 s, 3. Bolešov – 25,92 s, 4. Pruské – 35,12 s.

O súťaž dobrovoľných hasičov v širšom centre Púchova bol tradične veľký záujem, organizátori – Dobrovoľný hasičský zbor Púchov v čele s veliteľom Michalom Koukalom si zaslúžia absolutórium za výborne pripravené podujatie. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 36
družstiev v mužských a dorasteneckých kategóriách zo Slovenska i Moravy.
-r-

Dobrovoľní hasiči z Púchova síce na pohár nedosiahli, no finančná odmena za pekné štvrté miesto ich neminula. Na snímke veliteľ DHZ Púchov Michal Koukal odovzdáva cenu za štvrté miesto.
Hasičská súťaž v širšom centre Púchova medzi domami má svoje čaro. Nečudo, že tento rok prilákala takmer štyri desiatky družstiev.