Púchovčania zvíťazili v okresnom derby v Horovciach

577
Ak by niekto pred rokom povedal, že Púchov (v bielych dresoch) sa stretne v jednej súťaži s Horovcami (i keď dočasne pod hlavičkou Nemšovej), odborníci by si asi zaťukali na čelo. Stalo sa, a tak bol v nedeľu sviatok futbalu so šťastným koncom pre Púchov. Futbalisti MŠK zvíťazili 2:0.

1. kolo: Nemšová – MŠK Púchov 0:2 (0:1)

Minuloročný víťaz piatej ligy – Horovce, kúpili pred sezónou tretiu ligu od Nemšovej, minimálne jednu sezónu tak musia hrať pod hlavičkou Nemšovej, i keď domáce stretnutia hrávajú Horovčania na domácom trávniku v Horovciach. V okresnom derby tretej ligy
začali aktívnejšie favorizovaní Púchovčania, už po dvoch minútach vystrašil domácu obranu Gajdošík. V 8. minúte kopal Brezničan priamy kop, no mieril tesne nad. O tri minúty neskôr nedokázal potrestať Gajdošík chybu domáceho Dabetiča a mieril iba do brvna. Po štvrť hodine chyboval púchovský brankár Letko, ktorý neudržal v rukách Mihaljevičov center. Obranca však loptu odkopol a z protiútoku poslal Buček hostí do vedenia – 0:1.

Po obrátke mohol hneď po dvoch minútach vyrovnať Mujkoš, no v koncovke zlyhal.
Hra potom upadla do priemeru, na ihrisku sa pritvrdilo a kopili sa obojstranné nepresnosti.
Tutovku spálil v 61. minúte Buček, Křížek jeho strelu vyrazil na roh. O tri minúty neskôr podnikli Púchovčania rýchly brejk, na jeho konci bola posila Gáborík, ktorý do prázdnej bránke rozhodol o víťazovi stretnutia – 0:2. Púchovčania poľavili a mali šťastie, že ich domáci nedokázali potrestať. Štvrť hodinu pred koncom opečiatkoval Radenovič hlavou
brvno Letkovej bránky a o minútu neskôr vykopol po rohovom kope Brezničan loptu z prázdnej bránky. A keď sa do streleckej listiny nepodarilo zapísať Rosina na domácej a Kopiš na hosťujúcej strane, skóre sa už nemenilo.

Góly: 17. Buček, 64. Gáborík.
Rozhodoval Valent, ŽK: Antol, Smiljkovič, Žilka – Mynář, 350 divákov.
Zostava Horoviec (NEMŠOVÁ): Křížek (65. Žilka) – Mihaljevič, Mujkoš, Kvasnička (76. Balocký), Valašík (59. Marman), Dabetič (16. Tomáš), Svorada, Radenovič, Antol, I. Kostič, Smiljkovič. Tréner Ľ. Greguška.
Zostava MŠK Púchov: Letko – Riška, Marek Gajdošík (89. Hrančík), Buček (70. Kopiš), Gáborík (83. Luhový), Sibanda, Mynář, J. Pilát (87. Červený), Vanák, Zavadzan (76. Hrnko), Brezničan. Tréner S. Ďuriš.

Výsledky: N. Zámky – Prievidza 3:2, Zl. Moravce B – D. Streda B 0:4, Topoľčany – Šaľa 0:2, Trnava B – Borčice 0:2, Beluša – Bánovce 0:0, V. Ludince – Dubnica 2:2, Gabčíkovo – Nitra B 3:0, L. Rovne – Galanta 0:1
Text, foto: M. Podmaník

Druhý gól vsietila do prázdnej bránky tohtoročná posila MŠK Púchov Adam Gáborík (vľavo). Vedenie MŠK od neho očakáva predovšetkým góly…

1. Borčice 3 3 0 0 5:0 9
2. Dubnica 3 2 1 0 7:2 7
3. Gabčíkovo 2 2 0 0 7:0 6
4. D. Streda B 2 2 0 0 5:0 6
5. Nové Zámky 3 2 0 1 5:4 6
6. L. Rovne 3 2 0 1 4:3 6
7. MŠK Púchov 2 1 1 0 3:1 4
8. V. Ludince 3 1 1 1 5:4 4