8. ročník súťaže Najkrajšia torta Slovenska

997

Vo štvrtok 12. októbra sa v priestoroch púchovského divadla konala súťaž Najkrajšia torta Slovenska, ktorú organizovala Stredná odborná škola obchodu a služieb v Púchove.

Stredná odborná škola obchodu a služieb v Púchove je známa prípravou špecializovaných odborníkov v oblasti služieb a gastronómie, regionálneho cestovného ruchu, stredného a malého podnikania v mestách i na vidieku. Osem rokov je známa aj ako organizátor súťaže Najkrajšia torta Slovenska, ktorá sa koná pod záštitou Klubu cukrárov Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Slovenska. V tohtoročnej súťaži si zmeralo svoju zručnosť a kreativitu 32 cukrárov.

Hodnotila sa originalita, nápaditosť, precíznosť, ale hlavne chuťové a farebné doladenie toriet. Tým najlepším bolo udelených niekoľko cien v 4 kategóriách. Súťažiaci boli podľa počtu pridelených bodov zaradení do hodnotiacich pásiem – zlaté, strieborné a bronzové. Sme veľmi hrdí na to, že medzi ocenenými boli aj cukrári z Púchova a okolia, a to aj študenti a absolventi SOŠOS Púchov. Absolútnym víťazom súťaže o najkrajšiu tortu Slovenska 2017 sa stala Veronika Jurkovičová z Čadce.

Text: Mgr. Adriana Pavlacova, foto: Slavomír Flimmel