Hokej: Víťaznú sériu natiahli Púchovčania na päť zápasov

325
Muži MŠK Púchov sú aj po piatom kole bez straty bodu. Ilustračná foto: Miroslav Mikáč

2. liga muži

5. kolo: MŠK Púchov – HC Dynamax Nitra 6:1 (0:0, 4:0, 2:1), 24. Pšurný (Bajtala, Paliesek), 25. Brandís (Zemko, Miro), 35. Mikuš (Hrušík, Zúbek), 36. Bajtala (Panáček, Furo), 41. Pšurný (Hrušík, Zúbek), 56. Hrušík (Miro, Mikuš)
Strely na bránku: 41/37, Presilovky: 3/0 – 2:0, 237 divákov, Rozhodovali: Vido, Hodoň, Rehák

Púchovčania napriek hernej prevahe nedokázali v prvej tretine prelomiť obranný val spúera. Odpor Nitrančanov zlomili hokejisti až v úvode druhej tretiny, keď dvomi zlepenými gólmi Pšurného a Brandisa v rozpätí necelých dvoch minút zlomili odpor súpera. Keď v 35. a 36. minúte zvýšili ďalšími dvomi gólmi Mikuš a Bajtala už na 4:0, bolo o víťazovi prakticky
rozhodnuté. Gólovú poistku pridal hneď v úvode záverečnej tretiny Pšurný a víťazné ťaženie druhou ligou spečatil šiestym gólom Hrušík.

Zostava MŠK Púchov: Baštuga – Mikuš, Flašík, Mihula, Haluška, Kollárik – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Brandis, Paliesek, Furo, Zemko, Panáček, Bajtala, Stanislav, Luhový, Miro, tréner: Branislav Okuliar

Obranca MŠK Púchov Filip Flašík si svoj post zastal zodpovedne. I preto Púchovčania triumfovali aj v piatom stretnutí v rade a patrí im v tabuľke prvá priečka. Foto: Miroslav Mikáč

Ostatné výsledky 5. kola: Levice – Prievidza 8:2, Osmos Bratislava B – Partizánske 1:2 sn, Senica – Budapešť 4:5, Ružomberok – Dolný Kubín 2:3

1. MŠK Púchov 5 5 0 0 0 32:9 15
2. Levice 5 4 0 1 0 26:8 13
3. Partizánske 5 2 2 0 1 21:11 10
4. Dynamax NR 5 3 0 0 2 17:21 9
5. Osmos BA B 5 2 0 2 1 17:16 8
6. D. Kubín 5 2 1 0 2 12:19 8
7. D. Kubín 5 2 0 0 3 20:29 6
8. Budapešť 5 1 0 0 4 19:23 3